Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

Zabawy dla rodzeństwa

Zabawy dla rodzeństwa
27 lipca 2018 Redakcja DZIECI

Twoje dzieci są w podobny wieku i mimo, że wydaje się tobie, że powinny się ze sobą bawić, a one tylko się biją i rywalizują? Mamy dla ciebie kilka propozycji do przetestowania, które zajmą rodzeństwo a tobie dadzą chwilę wytchnienia.

Jak przygotować miejsce do zabaw dla rodzeństwa?
Bezpieczeństwo i swoboda dzieci to najważniejsza sprawa, ale nie zapominajmy o sobie. Warto przygotować miejsce do zabawy tak byśmy później nie musiały pół dnia sprzątać.

  • Podczas wspólnej zabawy dzieci schowaj wszystkie niebezpieczne zabawki starszego dziecka
  • Ubierz dzieci w wygodne ubrania. Nie zapominaj jednak żeby miał na sobie takie, których tobie nie będzie żal wyrzucić, gdy dziecko je zniszczy.
  • Wyjaśnij dokładnie dzieciom co wolno im robić, a czego nie
  • Jeżeli dzieci będą bawić się farbkami bądź kredkami rozłóż stare gazety bądź folie

Zabawy dla rodzeństwa:

  1. Budowanie z klocków – jedyne co wystarczy to pudło klocków i miejsce (najlepiej na dywanie). Klocki dostosuj do młodszego dziecka (gumowe, z grubego kartonu). Jeżeli twoje dzieci są starsze zaproponuj zabawę klasycznymi drewnianymi bądź lego. Starsze dziecko najprawdopodobniej zostanie kierownikiem budowy. Poczuje się dzięki temu ważne, a młodsze dzieci za to lubią, gdy ktoś organizuje ich zabawę.
  2. Motyl – przygotuj duży karton albo bristol i narysuj na nim motyla. Zaproponuj dzieciom żeby pomalowały/pokolorowały jego skrzydła. Każde dostaje po jednym skrzydle. Pozwoli to na uniknięcie kłotni między nimi mimo wspólnej zabawy.
  3. Gotowanie – przygotuj dla dzieci plastikowe kubeczki, miski, łyżki itp. Użycz im do zabawy kilka artykułów spożywczych typu płatki kukurydziane, mąka, sól. Pozwól dzieciom przygotować ich własną potrawę. Może i sprzątania będzie dużo, ale radość dzieci i zabawa na długi czas są gwarantowane.
  4. Piłki – kilka piłek, a może jedna? Nie ważne i tak będzie dużo zabawy. Dzieci nie ważne w jakim wieku uwielbiają zabawy z piłkami. Turlanie, granie, rzucanie wszystko jedno.