Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

Bądź lepszym rodzicem – metoda 5 gumek

Bądź lepszym rodzicem – metoda 5 gumek
13 lipca 2018 Redakcja DZIECI

Czy masz wrażenie, że twoje dziecko bez przerwy robi coś żeby cie zezłościć bądź zdenerwować?

Jak często widzisz pozytywy? Ile razy nagradzasz dziecko za coś dobrze zrobionego? Skupiasz się na tym, że twoje dziecko narysowało dla ciebie coś czy, że nie posprzątało kredek? 

Jest widzisz głównie negatywne zachowania, a one tylko potęgują, to czas na zmianę.

Metoda gumek pomoże zauważyć tobie dobre strony i sprawić, że wasze relacje zmienią się całkowicie. Oczywiście na plus!

Co powinieneś zrobić? 

Eksperyment musisz kontynuować co najmniej miesiąc. Codziennie rano na prawy nadgarstek załóż pięć gumek. Celem eksperymentu jest znalezienie się wszystkich gumek na koniec dnia, na drugiej ręce. Gumkę możesz przełożyć tylko i wyłącznie w momencie kiedy pochwalisz bądź docenisz swoje dziecko. Może to być coś małego, ale ważne byś to zauważył.

Pięć to nie jest aż tak dużo. Czasem może się zdarzyć, że do południa gumki znajdą się na drugiej ręce. Czasem może to trwać o wiele dłużej. Najważniejsze jest to, że masz coś co przypomni tobie o tym na co masz zwracać uwagę.

Dzięki temu całkowicie zmienisz postrzeganie. Szybko zauważysz różnicę w zachowaniu i postawie twojego dziecka. Pochwały zachęcają do dobrego zachowania.

Wiele ludzi po przeczytaniu i metodzie pięciu gumek zaczyna zastanawiać się nad swoim zachowaniem i czasem pojawia się poczucie winy za to jak kiedyś postępowały. Nie ma sensu. Nie jesteś w stanie zmienić przeszłości, ale jesteś w stanie zbudować lepszą przyszłość. Pięć gumek pomoże tobie zachować dyscyplinę, a pamiętajmy, że to słowo nie jest równe słowie „kara”, ale nauczaniu.

Spróbuj tej metody i sprawdź jakie są jej pierwsze efekty .