Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

ROŚLINY CYBINY – wystawa czasowa || 30.06 – 23.09.2018 || Śluza Katedralna Poznań

ROŚLINY CYBINY – wystawa czasowa || 30.06 – 23.09.2018 || Śluza Katedralna Poznań
28 czerwca 2018 Redakcja DZIECI

Letnia pogoda zachęca do wypraw na łono natury – na przykład nad rzekę, otoczoną wspaniałą zielenią. Czy jest to zbita, bezimienna masa roślin, czy konglomerat osobistości, bohaterek i bohaterów o indywidualnych cechach, zwyczajach i siedliskach, w których lubią (lub nie lubią) przebywać? Poznajmy się bliżej! Na wystawie „Rośliny Cybiny” oddajemy głos florze i wplątujemy się w wici jej opowieści. Rośliny zdradzą nam swoje sekrety: która najlepiej czuje się w rwącym nurcie, a która na skoszonej łące, która spokojnie przycupnęła przy samej ziemi, a która lubi… latać! Życie roślin jest pasjonujące. Bohaterów i bohaterki spotkamy zaraz obok – w dolinie rzeki Cybiny, w samym sercu miasta. Zapraszamy na wystawę w Śluzie Katedralnej, a później na spacer nad rzeką w poszukiwaniu roślin, których zwyczaje czekają na odkrycie. Wystawa daje nam narzędzia (także dosłownie!) do wytropienia ich wśród – już nie tak anonimowego – tłumu zieleni.

Na wystawę Rośliny Cybiny szczególnie zapraszamy najmłodszych. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy rzeczna salę przygód – artystyczną przestrzeń inspirowaną doliną rzeki. Aranżacja wykonana z naturalnych materiałów, jakie możemy znaleźć nad Cybiną, zaprosi dzieci do eksperymentowania, buszowania i poznawania tajemnic przyrody. Małe dzieci będą mogły tu rozwijać wyobraźnię bawiąc się w specjalnie z myślą o nich zaaranżowanej przestrzeni odwołującej się do przyrody, roślin nadrzecznych czy aktywności związanych z rzeką.

Autorką aranżacji jest Jolanta Brejdak, artystka, która w swej twórczości wykorzystuje naturalne materiały. Nad dostosowaniem aranżacji do potrzeb najmłodszych dzieci czuwały ekspertki z Instytutu Małego Dziecka im. Astrid Lindgren.

Rośliny Cybiny – wystawa czasowa
30.06 – 23.09.2018

WERNISAŻ — 30 CZERWCA 2018 GODZ. 16:00

Kuratorzy: Natalia Olejnik, Maciej Jędrzejczak (Fundacja Inspekt)
Grafika: Olga Kawacińska
Aranżacja: Pillcrow
Aranżacja przestrzeni dla dzieci: Jolanta Brejdak
Konsultacje eksperckie: Instytut Małego Dziecka im. Astrid Lindgren
Aranżacja dźwiękowa: Hubert Wińczyk
Produkcja: CTK Trakt, dyrektor: Robert Mirzyński