Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

Sprawdzone sposoby na złe zachowanie dzieci

Sprawdzone sposoby na złe zachowanie dzieci
2 sierpnia 2018 Redakcja DZIECI

Kto, by nie chciał żeby jego dziecko słuchało i było grzeczne. Niestety, niechcący sami sobie to uniemożliwiamy. Więc co pomaga w dobrym zachowaniu?
Dziecko nie zachowuje się źle ponieważ ma taki charakter. W ten sposób dziecko komunikuje się z rodzicem. Wyraża tak swoje zdanie, bunt bądź po prostu chce zwrócić na siebie uwagę. Co sprawi, że twoje dziecko będzie grzeczniejsze?

Jasne zasady to podstawa
Dziecko musi mieć jasno przedstawione to co wolno, a co nie. Musimy jednak pamiętać żeby zasady nie były zmieniane z dnia na dzień. Jeśli czegoś nie wolno to nie i już.

Plan dnia
Dzieci czują się bezpiecznie w świecie, gdzie wszystko jest uporządkowane. Ta sama pora posiłków, kąpieli czy snu jest dla nich bardzo ważna. W utrzymaniu takiego trybu możemy wspomóc się tablicą z planem dnia.

Nagradzanie
Nagrodą dla dziecka może być jakiś drobiazg, wspólna zabawa bądź po prostu uwaga. Najwięcej uwagi poświęcamy dziecku, gdy jest niegrzeczne przez co wzmacniamy w nim te zachowania.

Konsekwencje
Musimy dziecko jasno przedstawić co wiąże się z nie zrobieniem czegoś. Na przykład jeżeli dziecko nie posprząta teraz to nie zdąży obejrzeć bajki.

Umowa
Przedszkolaki lubią, gdy traktuje je się poważnie. Dlatego można z dzieckiem spisać umowę (nawet jeśli nie potrafi czytać to co? Od tego ma w końcu ciebie). Dzięki takiej umowie obie strony muszą dotrzymać zobowiązań.

Minutnik
Dzieci nie mają poczucia czasu. Dlatego, gdy mówisz do dziecko, że za „Za pięć minut koniec kąpieli” to dla niego nic nie znaczy. Z pomocą może przyjść kuchenny minutnik. Pozwoli on dziecko na zrozumienie czasu.

Liścik
Dzieci uwielbiają dostawać listy, te, które nie potrafią jeszcze czytać także (list możesz przeczytać ty, najważniejsze, że adresatem jest dziecko). Zamiast po raz dziesiąty mówić „Posprzątaj zabawki”,  napisz na karteczce „Droga Natalko! Chcemy wrócić do swoich domów. Twoje lalki i misie.”

Zabawa
Zamiast bez ustanku powtarzać „Pospiesz się, bo spóźnimy się do przedszkola„ albo „Kiedy wreszcie zaczniesz sprzątać?”, powiedz „Ciekawe, kto pierwszy dotrze do ławki/drzewa itd.” lub „Ciekawe, kto pierwszy uwinie się ze swoim  zadaniem, ty ze zbieraniem klocków, czy ja z robieniem kolacji.”