Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

Concordia Design

Concordia Design
18 maja 2018 Redakcja DZIECI

Czy pięciolatek może zaprogramować robota lub zaprojektować mebel? Czy jest sens zabierać dwulatka do teatru? Concordia Design to centrum designu i kreatywności z rozbudowanym programem działań dla biznesu, projektantów oraz mieszkańców miasta. Weekendy jednak należą do dzieci!

Co tydzień Concordia Design proponuje swoim najmłodszym gościom zestaw kreatywnych warsztatów i spotkań. Każda propozycja budowana jest w oparciu o współpracę, współdziałanie, wzajemne inspirowanie się oraz kreatywny rozwój. Nie ma tu miejsca na skomplikowane treści podawane w tradycyjny sposób. Wszystko jest zabawą, grą twórczym warsztatem. Nawet spektakl dla najmłodszych dzieci kończy się wspólnym tańcem i dobrą zabawą.

Wśród propozycji znajdziemy m.in.: warsztaty z robotyki, interaktywne spektakle, kolorowe laboratorium kreatywnego doświadczania, sensoplastykę, warsztaty kulinarne z Szefem Kuchni restauracji Concordia Taste, programowanie i projektowanie 3D, warsztaty oparte o historie z ulubionych książek, twórcze zajęcia plastyczne o zróżnicowanej tematyce, zajęcia architektoniczne czy spotkania dla zupełnych maluchów, podczas których w zabawę i odkrywanie świata angażowani są także rodzice. Wiosną, oraz latem warsztaty dla dzieci odbywają się także na Przystani – placu pomiędzy Concordią a biurowcem Bałtyk.

Punktem kulminacyjnym tych działań jest co roku Festiwal Kreatywności i Designu dla Dzieci Ene Due De, czyli 2 dni specjalnie zaprojektowanych kreatywnych warsztatów dla dzieci w różnym wieku, interaktywna, otwarta wystawa, strefa testowania nowych technologii, kiermasz dobrze zaprojektowanych produktów dla maluchów czy w końcu spotkania stworzone z myślą o rodzicach.

Program wydarzeń dla dzieci można znaleźć na stronie internetowej: https://www.concordiadesign.pl/dla-dzieci/program


źródło zdjęcia:https://www.concordiadesign.pl/o-concordii/blog/poczucie-wartosci-dziecka-proces-a-nie-zadanie