Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

Druga edycja wakacyjnego wyzwania #Sensolato.

Druga edycja wakacyjnego wyzwania #Sensolato.
29 czerwca 2021 Redakcja

Z początkiem lata wystartowała druga edycja wakacyjnego wyzwania #Sensolato, którego inicjatorką jest Ola Charęzińska – pedagog specjalny oraz terapeuta integracji sensorycznej. Zachęcamy do udziału w zabawie, która potrwa przez całe wakacje, do 31 sierpnia. Wszystkie szczegóły, w tym regulamin znajduje się na www.charezinska.pl/sensolato.

Zabawa, ruch, przygoda! – to dziecięce żywioły, których nie musimy szukać daleko. Wystarczy pobliska łąka, powalone drzewo czy pagórek. Magiczne chwile i wyjątkowe, sensoryczne przeżycia czekają na nas tuż za rogiem! Zapraszamy do wspólnej, rodzinnej zabawy.

Wyzwanie ma charakter edukacyjny i jest skierowane głównie do rodziców, ale także do placówek: poradni, gabinetów, żłobków, przedszkoli ect. Akcja ma na celu promowanie naturalnej sensoryki, spędzania czasu blisko natury oraz wspierania rozwoju dzieci poprzez proste, często niedoceniane aktywności.

„Wracamy do tego co pierwotne i nieco dzikie, do prostych, tradycyjnych zabaw i aktywności, które pamiętamy z naszego dzieciństwa. Bez zbędnych zabawek, sprzętów i ekranów, które dość często przytłaczają i przestymulowują najmłodszych. Wracamy do tzw. dzieciństwa bez prądu, do wspólnego czasu na łonie natury, która nigdy nie przebodźcowuje, zaś ma działanie wyciszające i terapeutyczne.” – podsumowuje Ola Charęzińska
W ramach akcji na stronie www.charezinska.pl/sensolato znajdziecie tzw. Wakacyjny Niezbędnik Sensoryczny, czyli checklistę 66 prostych zadań i pomysłów, które warto wypróbować latem. Lista obejmuje aktywności ruchowe, przyrodnicze, artystyczne czy logopedyczne, innymi słowy działania o różnorodnym charakterze, wspierające „przy okazji” wszystkie zmysły. Znajdziemy tam m.in.: lepienie błotnych pączków, turlanie się z pagórka, szałas w lesie, barwne mandale z leśnych skarbów, plucie pestkami do celu; a także kilka propozycji, których dokładniejszy opis znajdziecie na blogu charezinska.pl. Te z pozoru banalne zadania pełnią ważną rolę w rozwoju sprawności ruchowej, manualnej, sensomotorycznej i wpływają na kształtowanie się procesu integracji sensorycznej i całego układu nerwowego najmłodszych.

Akcję swoim patronatem objęli: Magazyn DZIECI, Magazyn MINTMAG, ALAANTKOWE BLW, FIZJOTERAPEUTKA Z MISJĄ, KREATIMO.

Natomiast partnerami wyzwania, którzy ufundowali nagrody dla uczestników wyzwania są wydawnictwa oraz marki, którym bliskie są wartości i filozofia akcji: Good Wood, The Beejoy, Wydawnictwo Mamania, Wydawnictwo Sam, Wydawnictwo Studio Koloru, Sensoryczna Edukacja, Pracownia K, Isani Handmade, Daka Magiczna Taca, Alutkowo, Kuiki.

Jak wziąć udział w wyzwaniu #sensolato?
Żeby wziąć udział w akcji #Sensolato, wystarczy publikować na swoim profilu na Instagramie posty z letnimi senso-aktywnościami w duchu naturalnej sensoryki z hasztagiem #Sensolato. Można posiłkować się naszym niezbędnikiem lub oczywiście wymyślać swoje własne propozycje, do czego gorąco zachęcamy. Konkurs jest skierowany do osób prywatnych, jak i różnych placówek edukacyjnych, terapeutycznych, stowarzyszeń i fundacji.
Najbardziej aktywni i pomysłowi uczestnicy, co 2 tygodnie otrzymają nagrody niespodzianki od Partnerów wyzwania, zaś na koniec akcji zostaną przyznane nagrody specjalne dla największych sensoświrów. 😉

Wszelkie informacje, regulamin konkursu oraz materiały – w tym plakaty i checklisty do wydrukowania oraz grafiki w wersji online są dostępne na www.charezinska.pl/sensolato.

Zachęcamy do udziały w zabawie i odkrywania lata wszystkimi zmysłami!