Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

Ekstremalne emocje w wersji Kids i Junior

Ekstremalne emocje w wersji Kids i Junior
25 sierpnia 2019 Redakcja DZIECI

Zeszyty w supermarketach, promocje na przybory szkolne i kolejki w antykwariatach zwiastują jedno – zbliżający się wielkimi krokami koniec tegorocznych wakacji. Ale… Czy to oznacza od razu, że musi być szaro, smutno i nudno? Runmageddon mówi stanowcze NIE. Do końca sezonu pozostało jeszcze kilka eventów, na których młodzi sportowcy mogą stanąć oko w oko z ekstremalnymi przeszkodami i pokazać swoją siłę i charakter na trasie.

Runmageddon to najpopularniejszy w Polsce cykl biegów z przeszkdami, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy osób i przeżywa niezapomnianą życiową przygodę. Zrzesza runmageddonową rodzinę, do której, co event, przybywa nowych członków, także tych mniejszych i młodszych. Na Runmageddonie bowiem może bawić się każdy, kto ukończył 4 rok życia. Dzieciaki i młodzież mogą startować w formułach: Kids i Junior. Formuła Kids dedykowana jest dla dzieci w przedziale wiekowym 4—11 lat, trasa liczy 1 kilometr i 10 przeszkód. Junior natomiast to 2 kilometry ekstremalnej zabawy z 15 przeszkodami, dla młodzieży między 12 a 15 rokiem życia.

Trasy dostosowane są do wieku i możliwości młodych śmiałków, a ich wysiłek i walka nagradzane są na mecie pamiątkowymi medalami. W trakcie biegu każdy może liczyć na pomoc wolontariuszy, którzy dbają o bezpieczeństwo Uczestników. Jeszcze w tym roku dzieci i młodzież mogą spróbować sił na pięciu różnych eventach: górniczym Runmageddonie na Śląsku (31.08/1.09), w Warszawie (14/15.09), nadmorskim biegu w Gdańsku (28/29.09), górskim Runmageddonie w klimatycznych okolicach Kocierza (05/06.10) oraz na finałowym wydarzeniu kończącym tegoroczny sezon we Wrocławiu (19/20.10).
Szczegółowe informacje oraz zapisy on-line dostępne są na stronie Organizatora pod adresem www.runmageddon.pl


Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 20 wydarzeniach wystartowało blisko 79 tysięcy osób, w tym 67 000 dorosłych i 12 000 dzieci. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już 200 tysięcy uczestników. W 2018 roku Runmageddon rozpoczął swoją ekspansję zagraniczną, organizując pierwszy bieg z przeszkodami na Saharze oraz w górach Kaukaz.
Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).