Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

Electrolux promuje równość wśród najmłodszych – na boisku i w kuchni

Electrolux promuje równość wśród najmłodszych – na boisku i w kuchni
3 czerwca 2021 Redakcja

Szwedzka marka Electrolux od czterech lat wspiera dziecięcy turniej piłki nożnej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, którego organizatorem jest Polski Związek Piłki Nożnej.

W tym roku, jako brązowy sponsor piłkarskich zmagań, marka Electrolux postanowiła zrealizować dodatkowe działania wspierające równościowe podejście do wychowywania. Electrolux przygotował specjalnie na tę okazję spot „Równie dobre”, który podkreśla znaczenie pasji w dążeniu do celu. O to, kto lepiej odnajduje się na boisku, a kto w kuchni zapytano uczestników turnieju. Czy dziewczynki równie dobrze, co chłopcy radzą sobie na boisku piłkarskim? I czyje ciasto marchewkowe nie ma sobie równych? LINK DO VIDEO.

Opierając się na szwedzkich korzeniach, marka Electrolux postanowiła zrealizować projekt, który umocni przekonanie, że każde dziecko, niezależnie od płci, zasługuje na równe szanse i wsparcie w realizacji swoich pasji i marzeń.

Od czterech lat, jako brązowy sponsor, angażujemy się w projekt „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Co roku widzimy dziesiątki młodych pasjonatów piłki nożnej, którzy niezależnie od swojej płci, zachwycają nas swoją sportową pasją. Cieszę się, że w tym roku możemy zrealizować projekt, który pokazuje, że nie warto opierać się na stereotypach i podkreśla, że wszystkie dzieciaki są równie dobre – mówi Kamila Cap, Brand Marketing Manager Taste w Electrolux Polska.

W tym roku, z uwagi na odwołanie XXI edycji rozgrywek turniejowych spowodowanych drugą falą epidemii COVID-19 organizatorzy i sponsorzy Turnieju postanowili zachęcić młodych pasjonatów piłki nożnej do aktywności ruchowych i zdrowego stylu życia. Tak powstała inicjatywa „Zielone Wyzwania”, która z powodu pandemii zastąpiła w obecnej edycji Turnieju piłkarskie rozgrywki. Firma Electrolux przygotowała zadanie dotyczące skomponowania zdrowej diety dla całej rodziny – niezbędnego elementu sukcesu, każdego młodego miłośnika sportu i jego bliskich.

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największy turniej dziecięcy w Europie. W tym roku organizowany jest po raz dwudziesty. Od początku realizuje go Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN). Rozgrywki odbywają się w trzech kategoriach wiekowych. W turnieju rywalizują zespoły do lat 8, 10 oraz 12.