Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

Fabryka Pisanek – wielkanocny konkurs dla szkół w Centrum Riviera coraz bliżej!

Fabryka Pisanek – wielkanocny konkurs dla szkół w Centrum Riviera coraz bliżej!
21 marca 2022 Redakcja

180 centymetrów wysokości – tyle będą miały jajka wielkanocne dekorowane przez uczniów pomorskich szkół, którzy wezmą udział w konkursie “Fabryka Pisanek 2022”. Zdobienie odbędzie się w Centrum Riviera, gdzie później będzie można głosować na najpiękniejsze dzieło. Grupa uczniów, która zwycięży otrzyma kartę podarunkową Centrum Riviera o wartości 10 tysięcy zł!

Wielkie zdobienie pisanek już niedługo! Wzorki, kurczaczki, zajączki i żonkile znajdą się na ogromnych styropianowych jajkach w ramach wydarzenia “Fabryka Pisanek 2022”. Dzieci z pomorskich szkół będą kreatywnie ozdabiać pisanki na terenie Centrum Riviera, gdzie również przewidziana jest pokonkursowa wystawa prac. Nagrody zostaną przyznane 3 grupom uczniów: za pierwsze miejsce karta podarunkowa o wartości 10 tysięcy zł, a za drugie i trzecie miejsce karty podarunkowe o wartości kolejno 4 i 3 tysiące zł. Przewidziano również nagrodę jury, nagrodę dla ulubieńca internautów oraz wiele innych niespodzianek.

– Niemal co roku zachęcamy wszystkie szkoły podstawowe z Pomorza do udziału w kolejnej edycji Fabryki Pisanek w Centrum Riviera. Jest to świetna okazja do poczucia klimatu świąt wielkanocnych oraz do wyrażenia się artystycznie. Konkurs ma na celu kultywowanie tradycji zdobienia pisanek oraz pielęgnowanie ducha zdrowej, uczciwej rywalizacji i pracy zespołowej wśród dzieci. Wielkanocny konkurs jest także świetną zabawą, a przy tym możliwością wygrania wartościowych nagród – mówi Paweł Brach, dyrektor ds. marketingu i PR w Centrum Riviera.

Zgłoszenia zakończone
Konkurs przeznaczony jest dla grup uczniów ze szkół podstawowych z województwa pomorskiego. Właśnie zakończył się pierwszy etap konkursu, czyli zgłaszanie projektów, które będą wizualizacją ozdobionej pisanki. Aby wziąć udział w konkursie, grupa danej szkoły musi przygotować poglądowy projekt ozdobienia styropianowej imitacji jaja w dowolnej technice. Termin zgłaszania wizualizacji upłynął 20 marca.
Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowane zostanie 20 grup, które w dniach 4, 5 oraz 6 kwietnia będą ozdabiać pisankę w Centrum Riviera. Każda z grup otrzyma do dyspozycji jajo wielkości 180 cm oraz dofinansowanie wartości 500 zł na artykuły plastyczne do wykonania prac. Publiczność, czyli klienci Centrum Riviera będą oddawać swoje głosy na najpiękniejszą pisankę w dniach 7-10 kwietnia. Finał konkursu, czyli ogłoszenie wyników głosowania i wręczenie nagród odbędzie się 13 kwietnia 2022 roku. Wielkie pisanki będzie można podziwiać w Centrum Riviera do 24 kwietnia, a następnie prace trafią do szkół.
Wielkanoc to doskonały czas na poszerzenie wiedzy uczniów na temat wielkanocnych tradycji w Polsce i zachęcenie ich do rozwijania swoich plastycznych zdolności. Udział w konkursie “Fabryka Pisanek 2022” w Centrum Riviera będzie kreatywną zabawą, a dodatkowo wprowadzi uczestników i publiczność w klimat świąt wielkanocnych.