Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

Fałszerze i Agenci – gra dla całej rodziny!

Fałszerze i Agenci – gra dla całej rodziny!
12 października 2021 Redakcja

Kochani, jakiś czas temu zapraszaliśmy Was do rodzinnej gry Fałszerze i Agenci na ekspozycji Bramy Poznania! Nie tylko objęliśmy grę patronatem, ale sami mieliśmy też okazję wziąć udział w grze i poniżej dzielimy się z Wami naszymi wrażeniami! 🙂

Gra Fałszerze i Agenci przeznaczona dla dzieci w wieku 7-10 lat w bardzo ciekawy sposób przybliża historię Ostrowa Tumskiego angażując do zabawy całą drużynę (rodzinę). Drużyna przed wejściem otrzymuje instrukcje oraz dostaje wyposażenie „agenta”, które pomoże rozwiązać zagadkę. Najważniejszym pomocnikiem jest audioprzewodnik, który wskaże odpowiednią drogę przy okazji opowiadając historię Ostrowa Tumskiego.W trakcie gry trzeba wykazać się spostrzegawczością, i rozwiązać wiele różnych zadań takich jak: układanki, szyfry, zagadki dźwiękowe i logiczne. Zadania wykonuje się wykorzystując pomoce otrzymane przy wejściu na ekspozycję. Ich wyszukiwanie i rozwiązywanie sprawia zarówno dzieciom jak i dorosłym dużo frajdy.

Gra jest bardzo ciekawa i wciągająca. Pozwala w niebanalny sposób spędzić czas z rodziną. Oprócz przedstawienia historii, wyjaśnia również zasady korzystania z pomocy „agenta”, np. kompasu. Fantastyczne połączenie nauki z zabawą.

Więcej informacji o grze: TUTAJ.
Zdjęcia: Fot. Łukasz Gdak, ©Poznańskie Centrum Dziedzictwa.