Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

„Hektor, psia opowieść” – wyjątkowa książka dla dzieci o psich emocjach

„Hektor, psia opowieść” – wyjątkowa książka dla dzieci o psich emocjach
1 lipca 2020 Redakcja DZIECI

Renata Kamińska od dziecka marzyła o wydaniu książki, z której zysk będzie mógł wesprzeć fundacje dla psów. Po latach marzenie mogło się spełnić i to w okresie ich święta – Dnia Psa. „Hektor, psia opowieść”, to poruszająca historia o tym, co naprawdę ważne w życiu.

Opowieść rozpoczyna się w latach II wojny światowej. Fabuła przełamuje tabu trudnych tematów w literaturze dziecięcej.

„Głęboko wierzę, że psy, podobnie jak ludzie, mają osobowość i uczucia”. Ta myśl przyświecała Renacie Kamińskiej, autorce książki o szczenięcych perypetiach. „Hektor, psia opowieść”, to edukacyjna historia dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat oraz wszystkich miłośników psów. Opowiada o miłości zwierząt, przyjaźni, poszukiwaniu prawdziwego domu i bezpieczeństwa na wielu etapach życia. To historia, dzięki której najmłodsi poznają to, co w życiu jest najcenniejsze. Opowieść pokazuje, jakimi wartościami powinniśmy kierować się w naszym życiu. Pokazane to jest z perspektywy życia i przygód psa.

O wyjątkowości projektu świadczy zaangażowanie ludzi z różnych zakątków świata. Kolorowe ilustracje zostały zaprojektowane przez indonezyjskiego ilustratora Irfana Budi Harjo. Autorka skonsultowała
się z psychologami i zebrała opinie od rodziców i dzieci, a także miłośników zwierząt z różnych stron świata. Współpracowała także ze znaną amerykańską redaktorką, Mary Kole.

Inicjatywę wsparło 11 organizacji, w tym 7 fundacji charytatywnych (zwierzęcych i dziecięcych). Wszystkich patronów można znaleźć na stronie projektu:

https://www.hectorandfriends.com/pl/ .