Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

“Jak budować świat przyjazny dzieciom?”

“Jak budować świat przyjazny dzieciom?”
7 października 2023 Redakcja DZIECI

Neufeld Institute Poland oraz Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają nauczycieli i rodziców na konferencję pt. “Jak budować świat przyjazny dzieciom?”.

Jak możemy zadbać o dobrostan uczniów i nauczycieli? – to kluczowe zagadnienie, na którym opiera się program konferencji organizowanej przez polski oddział Instytutu dr. Gordona Neufelda. Konferencja odbędzie się 12 października w Warszawie.

Tamara Neufeld Strijack – po raz pierwszy w Polsce

Gościem specjalnym konferencji będzie Tamara Neufeld Strijack, psycholożka kliniczna, dziekan Neufeld Institute oraz współautorka książki NAUCZYCIEL troskliwy ogrodnik. Jak sprawić, aby uczniowie za nami podążali, stali się bardziej otwarci i zaangażowani?. Premiera książki, która ukaże się nakładem Wydawnictwa Życzliwego SZUM LASU, będzie miała miejsce podczas niniejszej konferencji.

Tamara Neufeld Strijack zajmuje się m.in. doradztwem dla szkół w zakresie zdrowia emocjonalnego oraz w obszarze opracowywania nowatorskich programów, wspierających rozwój społeczny i emocjonalny wszystkich uczniów. W Neufeld Institute prowadzi kursy oraz warsztaty wspierające rodziców, nauczycieli i pomagające profesjonalistom z całego świata zrozumieć dzieci, dzięki spoglądaniu na nie poprzez soczewkę nauki o rozwoju.

W swoim wystąpieniu zatytułowanym – Jak przywrócić tryb zabawy w szkołach? – skupi się na roli prawdziwej zabawy jako kluczowym elemencie w tworzeniu warunków potrzebnych do rozwoju naszych dzieci i uczniów. Ponieważ trywializując zabawę obraliśmy zły kierunek i teraz naszym zadaniem jest odnalezienie drogi powrotnej, aby dzięki zabawie móc ostatecznie kroczyć naprzód.

Uczniowie potrzebują nauczycieli-przewodników

„Twoi uczniowie pragną, abyś ich do siebie przyciągnął; abyś ich prowadził. Każdy z nas, nauczycieli, jest twórcą globalnych zmian, których świat potrzebuje dziś bardziej niż kiedykolwiek wcześniej”.

 • Dlaczego więź między nauczycielem a uczniem jest ważna i jak wspiera proces uczenia?
 • Jak zabawa, sztuka i rytuały mogą sprawić, że szkoła będzie miejscem przyjaznym i wspierającym uczniów w ich wzrastaniu a nauczycieli w pełnieniu ich roli przewodników?
 • Co możemy zrobić, aby wesprzeć nauczycieli w pełnieniu przez nich tej ważnej roli, jaką jest edukowanie i wspieranie rozwoju dzieci?

To fundamentalne pytania, które poddamy dyskusji podczas konferencji “Jak budować świat przyjazny dzieciom” już 12 października.

Eksperci, którzy wystąpią podczas konferencji:

 • prof. UAM dr hab. Sylwia Jaskulska, pedagożka, Przewodnicząca Rady ds. Kształcenia Szkoły Nauk Społecznych UAM w Poznaniu, Członkini Rady Programowej Ośrodka Koordynacyjno-Programowego Kształcenia Nauczycieli UAM w Poznaniu,
 • Anna Weber – kompozytorka, dusza startupu Pomelody (EdTech),
 • Aleksander Drzewiecki – twórca okoliczności, współzałożyciel Parenteen.pl, przewodniczący Rady Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, przedsiębiorca,
 • Justyna Żukowska – psycholożka, główna koordynatorka programu profilaktycznego „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW” realizowanego przez fundację UNAWEZA,
 • dr Marek Smulczyk – adiunkt w Katedrze Polityki Oświaty i Społecznych Badań nad Edukacją w Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego,
 • Natalia Fiedorczuk – redaktorka inicjująca wydawnictwa Natuli, członkini Rady Fundacji Dziewczyny w Spektrum, pisarka, publicystka i kompozytorka,
 • Kamil Nowak – z wykształcenia pedagog, od wielu lat autor blogojciec.pl, najpopularniejszego polskiego bloga na temat wychowania dzieci,
 • Joanna Bylinka-Stoch – psycholożka, konsultantka rodzicielska, psychoterapeutka, dyrektorka regionalna Neufeld Institute Poland oraz współzałożycielka Wydawnictwa Życzliwego SZUM LASU.

Konferencja skierowana jest do:

 • nauczycieli, także w edukacji domowej,
 • dyrektorów szkół,
 • psychologów lub pedagogów szkolnych,
 • rodziców.

Program i zapisy na konferencję dostępne są na stronie:
https://neufeldinstitute.pl/konferencja/

Organizatorami konferencji są: Neufeld Institute Poland oraz Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego.

Partnerami konferencji są: Wydawnictwo Życzliwe SZUM LASU, Natuli – dzieci są ważne, Spektrum Wrażliwości, Fundacja Wiemy Co Jemy Plus oraz parenteen.pl.