Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

Jak stworzyć własną siłownię w domu? Najlepsze sprzęty do domowych ćwiczeń

Jak stworzyć własną siłownię w domu? Najlepsze sprzęty do domowych ćwiczeń
3 lutego 2023 Redakcja DZIECI

Jeśli zimą ciężko Ci się wybrać na siłownie, nie masz czasu albo możliwości, żeby uczestniczyć w zajęciach grupowych, żaden kłopot, możesz stworzyć mini siłownię w swoim domu. Wystarczy kilka produktów, aby w domowym zaciszu powstało wielofunkcyjne, kompleksowe miejsce do ćwiczeń.

Mata do jogi

Podłoga jest twardym i śliskim podłożem, które nie sprzyja ćwiczeniom, a na dywanie zbierają się okruchy, włosy czy sierść zwierząt. Podstawą domowej siłowni będzie więc mata do jogi. Zapobiega poślizgowi i gwarantuje stabilność. Dzięki niej unikniemy otarć i bólu mięśni. Mata doskonale sprawdzi się przy ćwiczeniach rozciągających, siłowych i wytrzymałościowych, na przykład z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała.

Regulowany Kettlebell

Kettlebell to must-have domowych siłowni. Ten prosty przyrząd do ćwiczeń przynosi niesamowite efekty przy angażowaniu mięśni głębokich. Może być wykorzystywany zarówno do ćwiczeń cardio, jak i siłowych. Dzięki możliwości samoregulacji obciążenia, sprzęt przeznaczony jest właściwie dla każdego. Kettlebell został wykonany z wysokiej jakości żelaza i tworzywa ABS, co czyni go bardzo wytrzymałym i odpornym na uszkodzenia.

 

Piłka do ćwiczeń FitBall

Gumowa piłka do ćwiczeń FitBall to świetny artykuł do domowej siłowni. Wspiera kręgosłup i plecy, pomaga w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała, poprawia stabilność i równowagę. Pomaga też redukować bóle pleców. Może być wykorzystywana do różnego rodzaju ćwiczeń. Doskonale sprawdzi się też zamiast krzesła w pracy przy biurku, ponieważ sprzyja utrzymaniu prawidłowej pozycji ciała, co w rezultacie minimalizuje ból pleców. W zestawie do piłki dołączona jest praktyczna pompka.

Hula-hoop

Hula-hoop świetnie wspiera ośrodkowy układ ruchowy i poprawia ogólną kondycję. Kolejnym plusem jest to, że kręcenie kołem pomaga w kształtowaniu pięknej linii talii, bioder i pośladków. Hula-hoop daje użytkownikowi także dużo zabawy. Trening i spalanie kalorii stają się przyjemnością. Hula-hoop wykonane jest z połączenia lekkiego polipropylenu i miękkiej gumy przyjemnej dla skóry. Koło można w prosty sposób rozmontować i schować po skończeniu treningu.

 

Hantle neoprenowe

Jeśli lubisz ćwiczenia z obciążeniem, idealnie sprawdzi się zestaw hantli. Dostępne są w różnych wariantach wagowych: 3, 2 i 1 kg. Każdy znajdzie więc coś dla siebie, niezależnie na jakim jest etapie zaawansowania. Zostały zaprojektowane tak, aby idealnie mieścić się w dłoniach, a ich antypoślizgowa powierzchnia gwarantuje pewny i bezpieczny chwyt. Hantle urozmaicą trening cardio czy HIIT. Świetnie nadadzą się także do treningu siłowego. Dzięki nim z łatwością w piękny sposób wyrzeźbisz swoje ręce, ramiona, plecy oraz klatkę piersiową.

Te i wiele innych produktów, dzięki którym stworzysz swoją domową siłownię można znaleźć między innymi w ofercie internetowego sklepu GymBeam.


GymBeam to jedna z najszybciej rozwijających się marek fitness w regionie CEE i najszybciej rozwijający się e-sklep w segmencie odżywek dla sportowców w regionie CEE. Jest obecny na 15 rynkach m.in.: na Słowacji, w Czechach, Rumunii, Chorwacji, Bułgarii, Ukrainie, Słowenii, Niemczech, we Włoszech i na Węgrzech. W ofercie posiada suplementy diety dla sportowców, zdrową żywność oraz odzież sportową i sprzęt do ćwiczeń. Jest właścicielem marek: GymBeam, Strix, VanaVita, BeastPink, XBEAM. Jest także dystrybutorem ponad 120 marek i ponad 5000 produktów. Marka została założona przez Dalibora Cicmana w 2014 roku na Słowacji.