Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

Kapitan Nauka. Zapowiedzi wydawnicze – luty 2019.

Kapitan Nauka. Zapowiedzi wydawnicze – luty 2019.
29 stycznia 2019 Redakcja DZIECI

Poniżej przedstawiamy wybrane zapowiedzi wydawnicze Wydawnictwa Edgard.

Kapitan Nauka to seria, która powstała dzięki rodzicom, poszukującym mądrej, pełnej radości, ale i wymagającej rozrywki dla dzieci. Skupiamy się na wspomagających rozwój dziecka zagadkach, grach i książeczkach, które uczą przez kreatywną zabawę.


PUZZLE OBSERWACYJNE NA WSI

Układaj puzzle, obserwuj szczegóły i trenuj pamięć! Znajdź wszystkie obrazki z ramki na rysunku!

PUZZLE OBSERWACYJNE NA WSI z serii Kapitan Nauka to zestaw 54 dużych elementów dostosowanych do wieku i umiejętności dzieci od czwartego roku życia. Bajecznie kolorowe ilustracje autorstwa Gabrieli Bieniek-Zaremby są pełne szczegółów, które mogą być inspiracją i pretekstem do opowiadania niesamowitych historii. Dodatkowo w komplecie znajduje się plakat XXL, który może służyć jako wzór do układania, ale i wspaniała ozdoba dziecięcego pokoju.

Puzzle obserwacyjne to doskonały sposób na ćwiczenie spostrzegawczości i wyobraźni dziecka.
Rozwijają wrażliwość na otaczający świat i kształtują umiejętność konstruowania wypowiedzi na temat oglądanych ilustracji.
Seria Puzzli Kapitana Nauki otrzymała wyróżnienie w konkursie Zabawka Roku 2018 w kategorii Puzzle i układanki.
Gra została wyprodukowana w Polsce z najwyższą troską o bezpieczeństwo najmłodszych.

AUTORKA ILUSTRACJI: GABRIELA BIENIEK-ZAREMBA
Jest graficzką z powołania, z wykształcenia architektką krajobrazu. Kocha swoją pracę, szczególnie gdy może tworzyć bajkowe ilustracje dla dzieci. Kolorowe, fantastyczne zwierzaki, niesamowite stwory – oto jej specjalność, a największa radość to powoływanie ich do wirtualnego życia.


UKŁADANKI MALUCHA DŻUNGLA

Znajdź i dopasuj! Zaprzyjaźnij się ze zwierzakami z fantastycznej dżungli! Jaką kryjówkę znalazła tropikalna żaba? Gdzie leniwie odpoczywa leniwiec?

DŻUNGLA to wyjątkowa propozycja dla najmłodszych dzieci w wieku od roku do trzech lat. Piękne, dwuelementowe puzzle, narysowane przez Katarzynę Nowowiejską, to nie tylko wspaniała zabawa, ale także ćwiczenie koordynacji oko-ręka, spostrzegawczości i koncentracji. Gra została wyprodukowana w Polsce z najwyższą troską o bezpieczeństwo najmłodszych.

AUTORKA ILUSTRACJI: KASIA NOWOWIEJSKA
Graficzka, ilustratorka, pasjonatka i twórczyni ilustracji dla dzieci. Związana z branżą filmową jako twórczyni ilustracji do animacji.


UKŁADANKI MALUCHA NA ŁĄCE

Znajdź i dopasuj! Zobacz ile życia kryje się w pięknej łące! Kto wybrał się na spacer w radosnych podskokach? Gdzie na schadzkę udały się biedronki?

NA ŁĄCE to układanka z serii Kapitan Nauka, która zachęca maluchy do zabawy świetnymi ilustracjami a także ćwiczy spostrzegawczość, koordynację oko-ręka i koncentrację.
UKŁADANKA MALUCHA NA ŁĄCE to wyjątkowa propozycja dla najmłodszych dzieci w wieku od roku do trzech lat. Piękne, trzyelementowe puzzle, narysowane przez Gabrielę Bieniek-Zarembę to nie tylko wspaniała zabawa, ale także ćwiczenie koordynacji oko-ręka, spostrzegawczości i koncentracji. Układanka została wyprodukowana w Polsce z najwyższą troską o bezpieczeństwo najmłodszych.

AUTORKA ILUSTRACJI: GABRIELA BIENIEK-ZAREMBA


MEMORY DINOZAURY

Chcesz zostać mistrzem spostrzegawczości i specem od niezwykłego świata dinozaurów? To proste – zapamiętaj ułożenie zakrytych kafelków i znajdź jak najwięcej par!

MEMORY DINOZAURY to świetny sposób na wspólną zabawę i doskonały trening pamięci.
Składa się z 24 elementów i jest przeznaczone dla dzieci od trzech lat. Piękne ilustracje, narysowane przez Katarzynę Urbaniak są dodatkową atrakcją i zachętą do gry.
Memory to jedna z najprostszych i jednocześnie najbardziej rozwijających gier. Rozwija nie tylko pamięć, ale też umiejętności społeczne: uczy przestrzegania zasad, cierpliwości w oczekiwaniu na swoją kolej, wygrywania i przegrywania. Karty MEMORY DINOZAURY zostały wykonane z grubej tektury, dzięki czemu wytrzymają wiele emocjonujących rozgrywek. Wesołej, prehistorycznej zabawy!

AUTORKA ILUSTRACJI: KATARZYNA URBANIAK – zajmuje się malarstwem olejnym oraz ilustracją: od komiksowych historii po ilustrację prasową i dziecięcą. W swoich projektach łączy różne techniki plastyczne , we wszystkim dążąc do doskonalenia własnego, odrębnego stylu.


MEMORY OCEAN

Chcesz zostać mistrzem spostrzegawczości i specem od niezwykłego świata mórz i oceanów? To proste – zapamiętaj ułożenie zakrytych kafelków i znajdź jak najwięcej par!

MEMORY OCEAN z serii Kapitan Nauka to świetny sposób na wspólną zabawę i doskonały trening pamięci. Składa się z 24 elementów i jest przeznaczone dla dzieci od trzech lat. Piękne ilustracje, narysowane przez Katarzynę Urbaniak są dodatkową atrakcją i zachętą do gry.
Memory to jedna z najprostszych i jednocześnie najbardziej rozwijających gier. Rozwija nie tylko pamięć, ale też umiejętności społeczne: uczy przestrzegania zasad, cierpliwości w oczekiwaniu na swoją kolej, wygrywania i przegrywania. Karty MEMORY OCEAN zostały wykonane z grubej tektury, dzięki czemu wytrzymają wiele emocjonujących rozgrywek. Wesołej, podwodnej zabawy!

AUTORKA ILUSTRACJI: KATARZYNA URBANIAK


DOMINO OBRAZKOWE ALFABET

DOMINO OBRAZKOWE ALFABET to znakomita zabawka edukacyjna dla dzieci od trzeciego roku życia. Przez dopasowywanie obrazków i pierwszych literek słów z obrazka dzieci uczą się spostrzegawczości, alfabetu oraz logicznego myślenia.
Atrakcyjne rysunki autorstwa Magdaleny Popovics, niezwykle kolorowe i dopasowane do wieku malucha, a także wysoka jakość wykonania gry to gwarancja wspaniałej zabawy na długi czas.

DOMINO OBRAZKOWE ALFABET dostarczy dzieciom wiele radości, ćwicząc przy tym percepcję wzrokową i koncentrację. Gra została wyprodukowana w Polsce z najwyższą troską o bezpieczeństwo najmłodszych.

AUTORKA ILUSTRACJI: MAGDA POPOVICS – magister sztuki ze specjalizacją malarstwo sztalugowe, zajmuje się ilustracją, projektami gier, ubrań i gadżetów dla dzieci a także identyfikacją wizualną.


GRA LOTERYJKA KOSMOS

Poznawaj Wszechświat przez zabawę!

Kosmiczna zabawa w kilku wariantach – świetna zarówno dla graczy pełzaczy, graczy wymiataczy, graczy zapamiętywaczy jak i graczy rozrabiaczy.
Gra Loteryjka Kosmos przeznaczona jest dla dzieci od czwartego roku życia. Rozwija spostrzegawczość, koncentrację, precyzję i koordynację wzrokowo-ruchową, a także wiedzę o wszechświecie.
Dzięki czterem wariantom o różnym stopniu trudności rozgrywkę można dopasować do wieku i upodobań graczy. Podczas zabaw z loteryjkami dzieci ćwiczą refleks, pamięć i spostrzegawczość.
Gra składa się z 6 plansz i 36 żetonów i polega na wyszukiwaniu szczegółów i dopasowywaniu obrazka na żetonie do odpowiedniego miejsca na planszy. Dalsze warianty gry zależą od stopnia wtajemniczenia graczy.
Trwałe, wykonane z grubej tektury elementy są idealne dla dzieci, a zabawa w przyporządkowywanie obrazków dostarczy dzieciom wiele radości, ćwicząc przy tym motorykę małą i umiejętność rozpoznawania kształtów.
Seria „Loteryjka” otrzymała wyróżnienia: w VIII edycji konkursu Zabawka Roku 2017 oraz w XV edycji prestiżowego konkursu Świat Przyjazny Dziecku.
Gra została wyprodukowana w Polsce z najwyższą troską o bezpieczeństwo najmłodszych.

AUTORKA ILUSTRACJI: ANNA NOWOCIŃSKA-KWIATKOWSKA – ilustratorka książek dla dzieci (m.in. Każdy kot ma dwa końce; Emma chce grać jazz; O aniołku ze złamanym skrzydłem), autorka rysunków i animacji do reklam.