Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

Kompilacja kultowych gier Reinera Knizi!

Kompilacja kultowych gier Reinera Knizi!
7 lipca 2021 Redakcja DZIECI

Już dziś, 7 lipca do internetowych i stacjonarnych punktów sprzedaży gier planszowych trafił zestaw gier „LAMA”, który zawiera trzy bestsellerowe gry kultowego autora Reinera Knizi. Grę przygotowało wydawnictwo Egmont.

Nominowana do prestiżowej nagrody Spiel des Jahres gra „LAMA”, mimo prostych zasad, oferuje fantastyczną rozrywkę. Zarówno wersja podstawowa, jak i dodatkowe warianty gry („LAMA Party” i „LAMA” – gra kostkowa) idealnie sprawdzą się podczas rodzinnych rozgrywek, ale również dostarczą znakomitej zabawy bardziej doświadczonym graczom. Dzięki temu, że „LAMA” posiada kilka wariantów, można dobrać grę idealnie do swoich potrzeb i nastroju. Podstawowa wersja jest grą strategiczną, gra kostkowa jest nieprzewidywalna i dostarcza mnóstwa zabawy, a „LAMA Party” spodoba się graczom lubiącym ryzyko. W każdej wersji gry o zwycięstwie decyduje nie tylko taktyka, ale też podjęcie ryzykownej decyzji we właściwym momencie.

Celem gry „LAMA” w wersji podstawowej jest zagrywanie kart w taki sposób, by pozbywać się tych najbardziej niewygodnych. Gra trwa kilka rund i kończy się w momencie, gdy jeden z graczy będzie mieć więcej niż 40 punktów karnych. Podstawową wersję gry można wzbogacić dodatkowymi wariantami rozgrywki: „LAMA 20” oraz „LAMA DRAMA”.

Kostkowa wersja „LAMY” dzieli się na rundy, w których gracze rzucają kośćmi odrzucając karty lub biorąc je z szeregu kart na stole. Wygrywa ten gracz, który na koniec będzie miał najmniej punktów karnych. Ta wersja gry posiada też dodatkowy wariant – „LAMA 20”.

„LAMA Party”, podobnie jak wersja podstawowa, polega na tym, by zagrywać karty tak, by pozbyć się tych najbardziej niewygodnych. W tej wersji również wygrywa gracz, który na koniec będzie miał najmniej punktów karnych. To, co różni „LAMĘ Party” od wersji podstawowej to nowe karty i żetony, które nadają dodatkowy wymiar grze. Wersję „Party” można wzbogacić o wariant gry „LAMA DRAMA”.

Wszystkie wersje „LAMY” przeznaczone są do rozgrywek w gronie 2-6 osób powyżej 7 roku życia. Średni czas gry to 20 minut. Cena gry to 57,99 PLN.