Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

4Kraft dołącza do pomocy dla szpitali zakaźnemu im Józefa Strusia w Poznaniu (wartość ok. 850 000 zł)

4Kraft dołącza do pomocy dla szpitali zakaźnemu im Józefa Strusia w Poznaniu (wartość ok. 850 000 zł)
16 kwietnia 2020 Redakcja DZIECI

4Kraft, polska firma z Poznania, właściciel międzynarodowej marki artykułów dla dzieci Kinderkraft zorganizowała maseczki ochronne dla pacjentów oraz specjalistyczne maseczki i kombinezony dla personelu medycznego szpitala zakaźnego im. Józefa Strusia i innych szpitali w Poznaniu. Wartość artykułów to kwota ok. 850 000 zł.

Prezes firmy 4Kraft, Leszek Krysieniel w pracy i w życiu kieruje się zasadą, by pomagać potrzebującym, ponieważ, jak mówi, „nie wiemy, kiedy sami takiej pomocy będziemy potrzebować”. Ta myśl skłoniła go do tego, by obserwując w lutym dramatyczne wydarzenia w Chinach, wesprzeć za pośrednictwem tamtejszego oddziału firmy szpital w mieście Suzhou (https://www.linkedin.com/posts/4kraft_coronavirus-koronawirus-coronavirus-activity-6640251462515466240-lE8h ).

W ramach pomocy przekazano wówczas 20 000 maseczek ochronnych.
W połowie marca, kiedy sytuacja w Chinach zaczęła się stabilizować, ale epidemia koronawirusa nasiliła się w Polsce, Leszek zaangażował się w pomoc dla szpitala zakaźnego w Poznaniu, prosząc chińskich partnerów o wsparcie w pozyskaniu artykułów medycznych. Dzięki temu udało mu się zamówić 80 000 szt. maseczek ochronnych dla pacjentów oraz 10 000 szt. specjalistycznych półmasek dla lekarzy. Organizuje też transportu 1 000 szt. kombinezonów ochronnych.

Zamówione artykuły, które już zdążyły dotrzeć do firmy 4Kraft, zostały dostarczone w dniu 3. kwietnia do szpitala Józefa Strusia (tj. ok. 70 000 maseczek dla pacjentów i ok. 7 500 specjalistycznych masek dla lekarzy). Tak szybko, jak dotrą kolejne dostawy maseczek, masek i kombinezonów z Chin firma 4Kraft dostarczy je do szpitala zakaźnego w Poznaniu.

Leszek Krysieniel zachęca inne poznańskie firmy do włączania się we wspólną pomoc, abyśmy pokazali, że w trudnych chwilach umiemy stanąć ponad podziałami i zjednoczyć się działaniu na rzecz najbardziej potrzebujących.