Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

Laboratorium Wyobraźni PPNT – pierwsze takie miejsce w Poznaniu

Laboratorium Wyobraźni PPNT – pierwsze takie miejsce w Poznaniu
18 maja 2018 Redakcja DZIECI

Laboratorium Wyobraźni to część Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, gdzie nauka staje się dobrą zabawą, a wszyscy gości mogą łatwo odkryć sekrety otaczającego nas świata. Laboratorium wyobraźni działa przez cały rok. Większość atrakcji przewidziana jest dla dzieci od 6 roku życia, ale są i warsztaty już dla trzylatków. Informacje o biletach i harmonogram zajęć znajdują się na stronie www.wyobraznia.ppnt.poznan.pl

Laboratorium Wyobraźni PPNT to dwie wystawy: Zielona i Czerwona. Na każdej z nich znajdują się interaktywne eksponaty, które można samodzielnie uruchomić i za ich pomocą odkryć nieznane wcześniej zagadnienia, np. z fizyki czy optyki. Każdej wystawić towarzyszy specjalny pokój – Experymantarium. To tutaj goście własnoręcznie budują robota, badają skład wody, odkrywają to, co niewidzialne i wiele innych. Eksperci pomagają małym i dużym entuzjastom nauki samodzielnie przeprowadzić rozmaite doświadczenia, analizy i badania.

Jest tu również Planetarium. Wygodne, kameralna i z gwiazdami… na wyciągnięcie ręki. Pokazy każdorazowo prowadzi profesjonalny astronom, który przystępnie tłumaczy prawa kosmosu.

Wizytę w Laboratorium Wyobraźni warto uzupełnić o zwiedzanie Edu_Ścieżki PPNT. Edu ścieżka PPNT – bezpłatna atrakcja przy ul. Rubież 46, to pomysł na rodzinny spacer, podczas którego zobaczyć można panele fotowaliczne, ul, zegar słoneczny, ciekawostki związane z pracą naukowców oraz przedsiębiorców PPNT, czy największą w Poznaniu mapę Unii Europejskiej na świeżym powietrzu. Dostępna jest codziennie. W dni robocze teren Parku otwarty jest w godzinach 8:00-18:00, a w weekendy w godzinach 9:00-15:00.


źródło zdjęcia: https://www.facebook.com/laboratoriumwyobraznippnt/photos/a.908844559172737.1073741828.908770492513477/1688957244494794/?type=3&theater