Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

Miasto Potwór- premiera 20 Maja 2020

Miasto Potwór- premiera 20 Maja 2020
25 maja 2020 Redakcja DZIECI

Edukacyjna, pełna humoru książka o przyjaznej przestrzeni miejskiej, wzajemnym szacunku i pewnym bardzo głodnym potworze w niebieskiej muszce…
Potwór wychodzi z morza i kieruje się w stronę miasta. Mieszkańcy panikują. Kiedy dociera na miejsce, stwierdza, że jest wyjątkowo nieapetyczne i nie nadaje się do spożycia, dlatego pomaga mieszkańcom je naprawić.
Do głównych problemów Miastoszewa należą: brak zieleni, reklamoza, wandalizm, pasteloza, brak miejsc przyjaznych mieszkańcom, brud i nieporządek.
Przystępny język i atrakcyjne wizualnie ilustracje, których wspólnym mianownikiem jest humor, pokazują dzieciom, że każdy jest odpowiedzialny za swoje miasto i może mieć wpływ na to, czy jest to przestrzeń przyjazna i ładna.
Uczymy podstaw estetyki i poczucia wspólnoty za pomocą zabawnej historii i bardzo prostych zasad podsumowanych na końcu książki.
O autorach:
Joanna Guszta – rocznik ’83, absolwentka socjologii i politologii. W 2011 z Gliwic trafiła do Łodzi. Współzałożycielka wydawnictwa i studia Ładne Halo. Autorka i pomysłodawczyni książek dla dzieci oraz bliżej nikomu nie znanych ilustracji. Prowadzi warsztaty dla dzieci o książkach i projektowaniu − współpracuje z Łódź Design Festiwalem, sklepem Pan Tu Nie Stał, księgarnią Małe Książki.
Przemysław Liput – W 2010 roku ukończył studia na kierunku Grafika na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Dyplom magisterski w pracowni druku cyfrowego pt. „Niedobici” (cykl grafik cyfrowych) oraz „Moduły Walki” (film animowany). Jest autorem ilustracji do takich książek jak: „Jano i Wito”, „Rok w przedszkolu”, „Kacper i jego sprawy”, „Jak to na wojence..”, „Gupikowo”, filmu animowanego „Doktor Marazm” nagrodzonego przez Forum Obywatelskiego Rozwoju. Pracował dla wielu instytucji i wydawnictw, takich jak: Muzeum Powstania Warszawskiego, Zamek Królewski w Warszawie, Unicef, wydawnictwa PWN, magazynu „Świerszczyk”.

Data wydania: 20 maja 2020

Grupa wiekowa: 6-8 lat

Tytuł: Miasto Potwór Autorzy: Joanna Guszta, Przemysła Liput Oprawa twarda