Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

Muzyka klasyczna dzieciom świątecznie. Recenzja

Muzyka klasyczna dzieciom świątecznie. Recenzja
20 grudnia 2021 Redakcja DZIECI

Okres bożonarodzeniowy to wyjątkowy czas, wszyscy się z tym zgodzą. Piękne dekoracje otaczające nas już w połowie listopada działają na wzrok i wyobraźnię. Programy telewizyjne i grudniowe kolorowe magazyny pełne są smakowitych zdjęć pysznych ciast, ciasteczek i dań na Wigilię. Całe szczęście, że jest też świąteczna muzyka!!! Dorośli zatapiają się w kolędowe wykonania swoich ulubionych wykonawców, a maluchy słuchają ich z rodzicami.

Dodatkowo w świecie dziecięcej muzyki co roku pojawia się jakaś perełka z utworami dla maluchów. Tym razem wpadła nam w ręce „Muzyka klasyczna dzieciom świątecznie” Tomka Luberta i Patrycji Wojtkowiak-Skóry. Tomek jest muzykiem, kompozytorem i laureatem wielu nagród w swojej dziedzinie. Patrycja pisze książki, teksty piosenek i podpowiada jak animować czas wolny dzieciakom. Współpraca takiego duetu mogła przynieść tylko coś dobrego!

Od pierwszych taktów muzyki przenosimy się w magiczną, zimową i świąteczną krainę. Dzwonki, skrzypce, fortepian, dzwony… i oczami wyobraźni widzimy padający śnieg, bałwany, a w oddali mieniące się światełka. Czujecie zapach pieczonych pierniczków? Na płycie jest 8 utworów i każdy ilustruje inny element związany z zimą albo Bożym Narodzeniem; Święta, Pierniki, Choinka, Mikołaj, Prezenty, Kolędowanie, Jazda na sankach i Bałwan. Wszystkie kompozycje są instrumentalne i nie są długie. Muzyka wykonywana bez słów działa na dzieci bardzo wyraźnie – ich wyobraźnia działa wtedy zdecydowanie intensywniej! Do każdego utworu Patrycja Wojtkowiak-Skóra przygotowała zwięzły opis z pomysłami animacji do danego utworu. Czytałam z zapartym tchem, kiedy w tle sączyła się muzyka z płyty.

Znakomicie napisane teksty, czytelne dla odbiorcy w każdym wieku, zachęcające do wspólnego rodzinnego spędzania czasu i to nie tylko przy muzyce. Dzięki podpowiedziom z książeczki dołączonej do płyty można ciekawiej przygotować się z dziećmi do Bożego Narodzenia. Płyta ma piękną oprawę graficzną, co umila korzystanie z niej. Polecam!

Basia Habisiak
MeloMaluchy MeloKoncerty