Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

Na dzień dziecka – Wolno Dzieciom na festiwalu Malta!

Na dzień dziecka – Wolno Dzieciom na festiwalu Malta!
10 czerwca 2019 Redakcja DZIECI

Spotkania i warsztaty dla najmłodszych, popołudnia pełne odkryć dla starszaków, wspólne tworzenie etiud z doświadczonymi filmowcami dla nastolatków oraz Strefa frajdy i spektakle teatralne dla każdego małego widza. Niewyczerpana dziecięca energia zostanie po raz szósty przeniesiona do przestrzeni Wolno Dzieciom na placu Wolności podczas festiwalu Malta (21-30 czerwca).

– Na szlaku dziecięcych doświadczeń, mimo tego, że patrzymy na dziecko często przez naiwne filtry niewinności, od samego początku pojawiają się konflikty i ich wojny o siebie, otoczenie czy innych. I mimo, że czasem traktujemy dzieci jak małych barbarzyńców, na drugim końcu tej równoważni leży dziecięce pragnienie bezpieczeństwa, zadomowienia i pokoju – kuratorki programu Maja Brzozowska i Elżbieta Niewiadomska zapraszają do wspólnej pracy nad pokojem podczas 6. edycji Wolno Dzieciom!

Plac Wolności będzie otwarty na dziecięce zabawy od samego rana! Dobrze znana Strefa frajdy stanie się codzienną bazą dla dzieci w każdym wieku w godzinach 11:00-19:00. Ulubione miejsce pełne miękkich i puchatych obiektów, w tym roku zostanie wzbogacone o nowe elementy oraz gry wielkoformatowe. Zapraszamy!

Kamera-Akcja-Pokój! Po raz pierwszy plac Wolności stanie się planem filmowym dla najmłodszych. Od 24 czerwca przez pięć dni, uczestnicy warsztatów staną się odkrywcami pokoju. Wyposażeni w uważność i oczy kamery, stworzą razem z doświadczonymi filmowcami z zespołu Potworki 5 etiud, które będą prezentowane wieczorami na wielkim ekranie. Otwarty nabór na warsztaty odbywa się poprzez formularz zgłoszeniowy i trwa do 6 czerwca.

Popołudnia z zaproszonymi artystami będą pilną pracą nad (s)pokojem. 21 czerwca, podczas warsztatów filozoficznych Zachowaj (s)pokój, zbiorowym wysiłkiem zostanie zbudowany archipelag, na którym wszyscy będą czuć się dobrze. 27 czerwca, razem z Agnieszką Dubilewicz i Anielą Kokoszą, dzieci będą obserwowały, co dzieje się Pomiędzy Tobą a mną, a to co dostrzegą, spróbują przełożyć na taniec i ruch. Mocnym akcentem pokojowym będą działania dedykowane Ziemi – 25 czerwca uczestnicy warsztatu Operujemy bezbronną pokrzywę, razem z Laboratorium Sztuki i Dziedzictwa „Inspekt”, spróbują dociec, jak to się dzieje, że ten roślinny outsider jest bezcenny. Studio Sztuki Kobalt zaprosi dwukrotnie do poznania i tworzenia: 24 czerwca z pomocą Marty Węglińskiej powstanie Organizm, który ciągle rośnie, a 26 czerwca Patrycja Plich pokaże, jak zmapować przestrzeń publiczną dzięki Słownikowi Wolności. Międzygalaktyczna Orkiestra Hałasu dla Ziemi będzie rozbrzmiewać 28 czerwca donośnym lamentem w sprawie Matki Natury. Wojownicy i wojowniczki o dobro planety staną do boju podczas zbiorowego warsztatu pokazującego praktyki w duchu Zero Waste i DIY. To właśnie młodzi obywatele naszej planety poprowadzą warsztaty, ucząc jak dbać o Pokój na Ziemi.

Rodzinna praca nad pokojem będzie wrzała w weekendy: 30 czerwca familijne warsztaty kulinarne Kuchnia, Żołądek, Serce, Rozum, Wyobraźnia! będą ćwiczeniem z zaprowadzania pokoju w kuchni. Brzart – artysta i trenerka, znani z działań Czytogruszki – zapraszają 22 czerwca na wspólne tworzenie toreb odzwierciedlających twórców, a 29 czerwca stworzą z dziećmi rodzinne mobile o ludzkiej twarzy. 22 i 29 czerwca Lekturom nieobowiązkowym Mai Brzozowskiej będą towarzyszyć rozmowy i warsztaty artystyczne.

Kilka spotkań muzycznych i plastycznych zostanie poświęconych najmłodszym uczestnikom festiwalu. 21 czerwca Klamerka pokaże maluchom, że Razem możemy więcej, zwłaszcza jeśli chodzi o tworzenie instrumentów zero waste oraz scenografii dla teatru kukiełkowego. 25 czerwca dzieci z pomocą opiekunów i Marty Wydmuch będą miały okazję stworzyć wokół siebie miejsce, o jakim zawsze marzyły. 28 czerwca Stage of Arts przy akompaniamencie instrumentów zagra O pokoju dźwięków kilka.

Na warsztaty dla najmłodszych obowiązują zapisy!

Niedzielną tradycją Wolno Dzieciom są spektakle teatralne, w tym roku wszystkich widzów czekają opowieści o sile wyobraźni. Teatr Brama przygotował spektakl Sen Marudy, który zaprezentuje 23 czerwca. W ostatni dzień festiwalu, 30 czerwca, na wolnodzieckiej scenie Teatr Żółtodziub pokaże Skarb w dziecięcej obsadzie.

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

Tegoroczny program dla najmłodszych przygląda się uważnie pokojowi, ale nikt nie obiecuje, że przebieg tych badań będzie spokojny. Ostatecznie, Wolno Dzieciom!

Tekst kuratorski
Wolno Dzieciom

Wolno Dzieciom zawsze kieruje pragnienie i gotowość otwarcia drzwi do działań, w których najmłodsi mogą swobodnie eksplorować świat, odkrywając w tym siebie, otoczenie i innych. I zawsze staramy się projektować przestrzenie i konteksty pozwalające na wielorakość tych eksploracji. Na szlaku dziecięcych doświadczeń, mimo tego, że patrzymy na dziecko często przez naiwne filtry niewinności, od samego początku pojawiają się konflikty i ich wojny o siebie, otoczenie czy innych. I mimo, że czasem traktujemy dzieci jak małych barbarzyńców, na drugim końcu tej równoważni leży dziecięce pragnienie bezpieczeństwa, zadomowienia i pokoju.

Codzienną bazą dla wolnodzieckich wybryków będzie dobrze już znana strefa przygotowana z myślą o zabawie i współdziałaniu starszych, młodszych i najmłodszych. Trochę ją odświeżyliśmy, wzbogacając o nowe wielozmysłowe elementy oraz gry wielkoformatowe.
Po raz pierwszy plac Wolności stanie się planem filmowym, a uczestnicy warsztatów – odkrywcy pokoju, wyposażeni w uważność i oczy kamery, stworzą razem z doświadczonymi filmowcami 5 etiud prezentowanych wieczorami na wielkim ekranie.

Popołudniami, wraz z zaproszonymi artystami będziemy pilnie odrabiać zadania domowe z pokoju. Przyjrzymy się współpracy – poprzez pracę z tańcem i ciałem. Wraz z aktorką i tancerką przekonamy się, co się dzieje między tym co moje, a twoje. Wspólnie zadzieje się również podczas warsztatów filozoficznych z odnajdywania spokoju i pokoju: zbiorowym wysiłkiem stworzymy taką wyspę, gdzie wszyscy będziemy czuć się dobrze.

Mocnym akcentem pokojowym podczas tegorocznych podbojów będą działania dedykowane Ziemi. Pochylimy się nad bezbronną pokrzywą, próbując dociec, jak to się dzieje, że roślinny outsider może być tak bezcenny. Donośnym głosem w sprawie Matki Natury będzie muzyczny lament Międzygalaktycznej Orkiestry Hałasu dla Ziemi, z odpadkami w roli instrumentów robiących jazgot w obronie przyrody. Wojownicy i wojowniczki o dobro planety staną do boju również podczas zbiorowego warsztatu pokazującego praktyki w duchu Zero Waste i DIY. To właśnie młodzi obywatele tej planety poprowadzą warsztaty, ucząc jak dbać o Matkę Naturę.

Kilka spotkań muzycznych i plastycznych poświęcimy najmłodszym uczestnikom festiwalu i ich opiekunom. Najnaje przekonają się, że razem możemy więcej – zagrać, zmalować i zobaczyć.
Jako, że pokoju nigdy dość, będziemy pracować nad nim również w weekendy, rodzinnie.

Przyjrzymy mu się od kuchni – dosłownie! – podczas warsztatów kulinarnych, żeby zobaczyć jak przebiega droga z żołądka do serca i wyobraźni. Będziemy też projektować torby – nasze portrety, pokazujące, co chowamy wewnątrz, a co pokazujemy innym; zrobimy również mobile – symbole ciągłego dążenia do równowagi między dobrem i złem. O pokoju posłuchamy podczas czytanek performatywnych, a wnioski z lektur przekujemy na pokojowe dzieła sztuki.

Niedzielną tradycją Wolno Dzieciom są spektakle teatralne, więc żeby tradycji stało się zadość, zaprosimy dzieci na dwa przestawienia o silne wyobraźni: Sen Marudy Teatru Brama i Skarb w dziecięcej obsadzie Teatru Zółtodziób.

Choć to pokojowi będziemy się w tym roku uważnie przyglądać, nie obiecujemy, że przebieg naszych badań będzie spokojny. Ostatecznie, wolno dzieciom!

Maja Brzozowska i Elżbieta Niewiadomska
kuratorki Wolno Dzieciom

Program Wolno Dzieciom z dołączonymi opisami i linkami wydarzeń:

KLAMERKA: RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ
21.06, 11:00–12:30
zapisy: zapisy@malta-festival.pl
WARSZTATY TWÓRCZE DLA DZIECI W WIEKU 1–3 LAT I ICH OPIEKUNÓW
„Co dwie głowy to nie jedna”! To powiedzenie będzie punktem wyjścia do twórczych warsztatów prowadzonych przez Adę Gierszewską, animatorkę i zwolenniczkę nurtu rodzicielstwa bliskości. Najmłodsi wraz z opiekunami skonstruują instrumenty zero waste, na których wspólnie zagrają. Będą też mogli zabrać je w dalszą podróż. Druga część to sensoryczna praca z jadalnymi ekofarbami. Pozwoli uczestnikom skonstruować wspólnie scenę, by na zakończenie zasiedli na widowni teatru kukiełkowego

Weronika Idzikowska: ZACHOWAJ (S)POKÓJ
21.06, 15:00
wstęp wolny
WARSZTAT FILOZOFICZNO-WIZUALNY DLA DZIECI W WIEKU 7–11 LAT
Podczas warsztatów z doświadczoną animatorką z Małopolskiego Instytutu Kultury zastanowimy się, kiedy i gdzie czujemy się dobrze, czym jest i jak wygląda spokój wewnętrzny oraz jak wpływa na pokój między ludźmi. Razem namalujemy, napiszemy i narobimy trochę (s)pokoju, swoje odpowiedzi zachowując na wielkiej mapie. Tak powstanie Archipelag (s)pokoju, po którym będzie można podróżować w trakcie festiwalu. Zapraszamy również do wypatrywania Pokojowych Wlepiszonów ze wskazówkami dzieci, jak zachować (s)pokój.

Maja Brzozowska: LEKTURY NIEOBOWIĄZKOWE I SZTUKA POKOJU
22.06 i 29.06, 12:00
wstęp wolny
CZYTANIE PERFORMATYWNE Z WARSZTATAMI RODZINNYMI DLA DZIECI W WIEKU 4–7 LAT
Czy pokój ma kolor, smak i kształt? Dlaczego jest ważny i co się może stać, kiedy go zabraknie? Kto może budować pokój i jakich narzędzi będzie potrzebował? Jak brzmiałoby najbardziej pokojowe zaklęcie na świecie? W poszukiwaniu odpowiedzi sięgniemy po opowieści i baśnie o różnych obliczach pokoju, współpracy, bycia razem i radzenia sobie z niepokojem. Czytaniu będą towarzyszyć rozmowy i warsztaty artystyczne. W ich trakcie przekujemy nasze wnioski na namacalne pokojowe dzieła sztuki.

Brzart: WEWNĄTRZ – ZEWNĄTRZ
22.06, 15:00
wstęp wolny
WARSZTAT FAMILIJNY
Może jesteśmy trochę podobni do toreb? Z zewnątrz możemy być ze skóry, z zamszu, czerwoni, turkusowi. Z kieszonką i bez. Ważne, że nie można nas oceniać tylko po wyglądzie. Przecież w środku możemy mieć jakiś cenny przedmiot!
Brzart – artysta i trenerka, znani z działań Czytogruszki, zapraszają do tworzenia toreb odzwierciedlających nas. Zobaczmy, co w nas czynimy dostępnym, a co bardziej chowamy. Pozaglądajmy do wnętrz. Może dzięki otwartości dostrzeżemy bogatą różnorodność, dzięki której możemy wspólnie budować nasz świat.
Teatr Brama: SEN MARUDY
23.06, 12:00
wstęp wolny
Interaktywna podróż, która przez zabawę integruje dzieci i pozwala im zrozumieć, że ich zachowanie ma duży wpływ na ich życie i otoczenie. Mali widzowie wyruszą w nieznane wraz z Marudą – postacią, która uważa, że życie jest nudne i nie ma sensu. Pewnego dnia, odrabiając pracę domową, zasypia. W snach odwiedza inne kraje i poznaje kultury. Przekonuje się, że życie ma wiele barw i że sam może je kreować. Spektakl porusza kwestie otwartości, siły pozytywnego nastawienia i uczy aktywnego spędzania wolnego czasu.

Elżbieta Niewiadomska: POKÓJ DLA ZIEMI
23.06, 15:00–17:00
wstęp wolny
EKOLOGICZNE WARSZTATY FAMILIJNE
W trosce o dobro flory i fauny, z dobrą myślą o Ziemi poszukamy sposobów na jej lepsze traktowanie. Na różnych stoiskach warsztatowych podzielimy się wiedzą, jak stworzyć coś ze starego, by nie kupować nowego. Rzeczy z odzysku dostaną nowego ducha do zabawy, użytku codziennego i odświętnego. Elżbieta Niewiadomska, artystka, animatorka i współautorka programu Wolno Dzieciom, zaprosiła najmłodszych obywateli tej planety do podzielenia się taktykami w duchu „zrób to sam” i „zero waste”.

Studio Sztuki Kobalt: SŁOWNIK WOLNOŚCI
24.06, 15:00
wstęp wolny
WARSZTAT PLASTYCZNY DLA DZIECI W WIEKU 8–12 LAT
Warsztaty twórcze z artystką i animatorką Patrycją Plich będą okazją do zmapowania miejsc, które sprzyjają współbyciu w mieście i sąsiedztwie. Wspólnie wykonamy mapy-notesy. Wcześniej postawimy pytania o to, jakiej przestrzeni publicznej potrzebujemy, by móc się swobodnie wyrażać. Jakie komunikaty miasto nam daje, a jakie zostawiamy my, by lepiej się w nim rozumieć? Wspólnie stworzymy nowy słownik słów wolnościowych i zarazem atlas miejsca wyzwolonego. Prowadzenie: Patrycja Plich.

Marta Wydmuch: ŻYĆ W POKOJU TO NIE TYLKO ŻYĆ W SWOICH CZTERECH ŚCIANACH
25.06, 11:00
zapisy: zapisy@malta-festiwal.pl
WARSZTATY TWÓRCZE DLA DZIECI W WIEKU 1–3 LAT I ICH OPIEKUNÓW
Autorka warsztatu postawi akcent na interakcje z przestrzenią publiczną. Dzieci z pomocą opiekunów będą miały okazję stworzyć wokół siebie miejsce, o jakim zawsze marzyły. Może potrzebowaliście sklepu z uśmiechami, dostępnymi od zaraz? Albo fabryki baniek mydlanych? Wyczarowane wspólnie budynki będą cieszyć podwójnie, jeśli połączymy je drogami i udostępnimy innym mieszkańcom. Stwórzmy nasze miasto w centrum miasta. Po zakończeniu budowy będzie czas na spacer i oglądanie go z różnych perspektyw

Laboratorium Sztuki i Dziedzictwa „Inspekt”: OPERUJEMY BEZBRONNĄ POKRZYWĘ
25.06, 15:00
wstęp wolny
WARSZTAT BOTANICZNY DLA DZIECI W WIEKU 7–10 LAT
Na stół operacyjny trafia ranna pokrzywa. Trzeba przyjrzeć się jej anatomii, aby zdiagnozować chorobę. W tym celu skorzystamy z mikroskopów i innych narzędzi badawczych. Naukowcy botanicy, na co dzień tropiący i pielęgnujący naturalne dziedzictwo terenów wokół Jeziora Lednickiego, pomogą uczestnikom poznać ten fascynujący gatunek i go pokochać. Zapraszamy na warsztaty botaniczne dla buszujących w chwastach.

Studio Sztuki Kobalt: ORGANIZM, KTÓRY CIĄGLE ROŚNIE
26.06, 15:00
wstęp wolny
WARSZTAT PLASTYCZNO-KONSTRUKCYJNY DLA DZIECI W WIEKU 8–12 LAT
Twórcze działanie zaproponowane przez artystkę Martę Węglińską dotyczy postrzegania natury i jej zależności między różnymi organizmami: roślinami, zwierzętami i ludźmi. Podczas pracy grupowej uczestnicy skomponują różne kształty, łącząc je z sobą za pomocą sznurków i pasków, przypominających korzenie, macki, ramiona. Powstanie wieloelementowy, przestrzenny kolaż, organizm, stworzenie przypominające niezwykłe miasto. Może będzie to zwierzę, roślina i grzyb w jednym? Prowadzenie: Marta Węglińska.

Agnieszka Dubilewicz, Aniela Kokosza: POMIĘDZY TOBĄ A MNĄ
27.06, 15:00
wstęp wolny
WARSZTAT RUCHOWY DLA DZIECI W WIEKU 8–12 LAT
Podczas warsztatu z doświadczonymi animatorkami: aktorką i tancerką, użyjemy ruchu, aby lepiej poznać, mocniej poczuć, pełniej zrozumieć. Zamykając przestrzeń pl. Wolności w kadrze, skupimy się na jego zmiennych i stałych detalach. Wychodząc od siły wzroku, zastanowimy się, w jakim stopniu zaobserwowane elementy świata zewnętrznego dają się przełożyć na ruch. Wykorzystując kolejno każdy ze zmysłów, postaramy się nałożyć na rzeczywistość różnego rodzaju filtry. Co uwidocznią? Co rozmażą bądź zakryją?

Stage of Arts: O POKOJU DŹWIĘKÓW KILKA
28.06, 11:00
zapisy: zapisy@malta-festival.pl
WARSZTATY MUZYCZNE DLA DZIECI W WIEKU 1–3 LAT I ICH OPIEKUNÓW
Jak przedstawić dzieciom ważny temat, jakim jest pokój? Proponujemy uniwersalny język muzyki, który prosto i przyjaźnie przybliży najmłodszym jego wagę i znaczenie. Przy akompaniamencie instrumentów, w krainie różnorodnych dźwięków i ruchów odkryjemy pokój m.in. jako zgodę, szczęście, szacunek i wolność. Będą śpiewanki, rymowanki i inne wesołe atrakcje.

Dominika Szelążek, Michał Joniec: MIĘDZYGALAKTYCZNA ORKIESTRA HAŁASU DLA ZIEMI
28.06, 15:00
wstęp wolny
WARSZTAT DŹWIĘKOWO-PLASTYCZNY DLA DZIECI W WIEKU 8–10 LAT
Ziemia potrzebuje naszej pomocy! Użyjmy naszych supermocy i ruszmy jej na ratunek! W trakcie warsztatów z muzykami i improwizatorami utworzymy bohaterską Drużynę Planetarną. Odkryjemy zdolności przekształcania zwykłych odpadków w niezwykłe artefakty mocy, zbudujemy własne dźwiękowe zbroje. Ruszymy w krainę pl. Wolności wzniecić nie lada raban jako Międzygalaktyczna Orkiestra Hałasu dla Ziemi. Każdy może być superbohaterem w starciu ze Śmieciotworami!

Brzart: WAGA CZŁOWIEKA
29.06, 15:00
wstęp wolny
WARSZTAT FAMILIJNY
Alfred Nobel wynalazł dynamit będący w następstwie przyczyną krzywd wielu milionów ludzi. Dla zrównoważenia tych strat cały majątek ze sprzedaży pierwiastka tragedii przeznaczył na nagrody dla wybitnych ludzi czyniących dobro. Zważmy zatem, ile waży człowiek. Jaką ma moc czynienia dobra? Stwórzmy rodzinne mobile o ludzkiej twarzy. Poniosą przesłanie, żeczłowiek, dążąc do równowagi w życiu, jest żywą wagą przelewającego się dobra i zła, wojny i pokoju. Warsztaty poprowadzą trenerka i artysta, znani z inicjatywy Czytogruszka.

Teatr Żółtodziób, Fundacja Przestrzeń: SKARB
30.06, 12:00
wstęp wolny
SPEKTAKL DLA DZIECI W WIEKU 5-10 LAT
Fundacja Przestrzeń to wyjątkowe miejsce dla młodych amatorów teatru w Białymstoku, którzy chcą rozwijać swoje aktorskie i reżyserskie pasje. Interpretują, improwizują, a także sami tworzą przedstawienia. I robią to świetnie! Ze swoimi spektaklami gościli już m.in. na Brave Kids, zdobywali nagrody na najważniejszych festiwalach dla dzieci. Teatr Żółtodziób to najmłodsza grupa. Spektakl Skarb ma formę zabawy scenicznej. Opowiada o skarbie znalezionym w starej skrzyni. Czy skarb musi być ze złota? A może wystarczy nasza wyobraźnia?

Zofia Małkowicz: KUCHNIA, ŻOŁĄDEK, SERCE, ROZUM, WYOBRAŹNIA!
30.06, 15:00
zapisy: zapisy@malta-festival.pl
RODZINNE WARSZTATY KULINARNE DLA DZIECI W WIEKU POWYŻEJ 10 LAT I ICH OPIEKUNÓW
Smaki, zapachy, nastroje, uczucia! A gdyby tak okazało się, że to właśnie w kuchni możemy ćwiczyć się w zaprowadzaniu pokoju? To tutaj można znaleźć ukojenie w misce ciepłej zupy, doskonale pracuje wyobraźnia, tworzy się kompozycje z niewystarczających składników i szuka się u sąsiadów brakującej szklanki mąki, by „uratować” danie we własnej kuchni warzone. Podczas warsztatów będziemy dogadywać się z sobą na różne smaki i języki. Będzie gotowanie, miksowanie, zastanawianie się i próbowanie, a potem jedzenie!

Potworki: KAMERA – AKCJA – POKÓJ
24–28.06, 10:00–15:00
zapisy: zapisy@malta-festival.pl
opłata za wyżywienie: 50 zł
WARSZTATY FILMOWE DLA DZIECI W WIEKU 11–13 LAT
Czy narzędziem pracy o lepsze jutro może być kamera? Podczas półkolonii z profesjonalną ekipą filmową stworzymy krótkie formy filmowe, będące rewizją przeciwieństw wokół wojny i pokoju: wróg kontra przyjaciel, my kontra oni, bohater kontra antybohater, konflikt kontra porozumienie, chaos kontra stabilizacja. A co, jeśli słowo „kontra” zniknie zarówno z naszego słownika, jak i z codziennej relacji z otoczeniem? Pięć dni, pięć haseł i pięć form filmowych, których użyjemy, by opowiedzieć nasze historie i zaprezentować je na wielkim ekranie na pl.Wolności.

Agnieszka Dubilewicz,Aniela Kokosza: AEROBIK, AEROBIK SUPER GWIAZDĘ Z CIEBIE ZROBI
23.06, 11:00
wstęp wolny
RODZINNE ZAJĘCIA RUCHOWE DLA DZIECI I OPIEKUNÓW
Radosne fitnessowe szaleństwo połączone z relaksem w kolorowej atmosferze lat 80-tych, przy dźwiękach dawnych przebojów i motywujących okrzyków samej Jane Fondy. Zajęcia poprowadzą doświadczone w pracy warsztatowej z dziećmi i dorosłymi: tancerka i choreografka Aniela Kokosza oraz aktorka, performerka Agnieszka Dubilewicz.
Nie musicie mieć niczego ze sobą! Maty i akcesoria w stylu Jane Fondy będą dostępne na miejscu.

Wydarzenie z cyklu Pokojowy Narzędziownik w ramach Generatora Malta:
Budujmy pokój burząc mury: W KAŻDYM DOSTRZEC CZŁOWIEKA
30.06, g. 13:30
wstęp wolny
Seria zajęć dla dzieci w wieku od 4-10 lat. Zabawy i gry pokazujące, że pokój jest zadaniem domowym każdego z nas. Każdy, bez względu na wiek, musi zadbać o pokój, zaczynając od własnych rodziców, dziadków i kolegów czy koleżanek. Zajęcia grupowe pokażą, że nawet najmniejszy gest ma znaczenie, a pokój to nie tylko czas bez bitwy, kłótni czy napięcia, ale głównie czas spędzony z rodziną w miłej atmosferze, bo od małego pokoju zaczyna się pokój światowy.