Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

Niesamowite nasionka-Premiera!

Niesamowite nasionka-Premiera!
28 kwietnia 2021 Redakcja

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak niesamowite są nasiona? Mogą być maleńkie jak pyłek i wielkie jak piłka do koszykówki! A jakie mają fantazyjne kształty! Jedne przypominają hamburgery, inne mają rogi! Z tej książki dowiesz się, jakie smakołyki przygotowuje się z orzechów i ziarenek, jak wyglądają nasiona kwiatów, jak różnorodne są orzechy. „Niesamowite nasionka” to książka pełna pięknych ilustracji i zaskakujących ciekawostek o nasionach z całego świata. Może być także zachętą dla dzieci i dorosłych do odkrywania niezwykłego świata roślin na co dzień.

Książka „Niesamowite nasionka” zawiera informacje o nasionach roślin zarówno z Polski, jak i z innych, często odległych rejonów naszej planety. Autorka posługuje się poprawnym nazewnictwem, dzięki czemu dzieci uczą się od najmłodszych lat właściwych nazw roślin i ich części. Poza licznymi ciekawostkami dotyczącymi zarówno rekordzistów wśród nasion, jak i zwyczajów ludowych, w których były one wykorzystywane, w publikacji znajduje się wiele informacji dotyczących zastosowania nasion w codziennym życiu. Książka zachęca młodych odbiorców do obserwacji i samodzielnego odkrywania fascynującego świata nasion i roślin, z których pochodzą. – Justyna Ryniewicz, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego.

Zdajecie sobie sprawę z tego ile macie NASION w kuchni? Ryż, kasza manna, orzeszki, masło orzechowe, makaron, kawa, pesto, chleb, płatki owsiane, olej, musztarda… Niesamowite prawda? Co więcej! Nie tylko w domu otaczają nas nasiona! Są właściwie wszędzie! To od nich zaczyna się każda roślina, wiec dlaczego by nie poznać ich lepiej? – Moje dziecko się nudzi (@mojedzieckosienudzi) • Zdjęcia i filmy na Instagramie

Premiera 28 kwietnia 2021 r.

Autor: Ewa Podleś
Ilustracje:  Ewa Podleś

Wiek: 6+

www.dwukropek.com.pl