Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

O chłopcu, który był kotem PREMIERA-28.10.2020

O chłopcu, który był kotem PREMIERA-28.10.2020
28 października 2020 KatarzynaJamry

Wspaniała, pełna przygód opowieść o przyjaźni, wytrwałości i marzeniach.

Peter Brown jest samotnym chłopcem, którego rodziców nigdy nie ma w domu. Od lat marzy o tym, żeby mieć do towarzystwa chociaż kota, niestety ani rodzice, ani jego niania nie chcą o tym słyszeć. Pewnego dnia Peter widzi pręgatego kociaka w parku, nieostrożnie wybiega za nim na ulicę i…wpada pod koła samochodu. Kiedy otwiera oczy, wszystko wydaje mu się inne. Zszokowany orientuje się, że ciało porasta mu futro, ma długie wąsy i pazurki! Peter stał się kotem.

Rodzina, która nie rozpoznaje chłopca w nowej postaci, wyrzuca go na ziąb i pastwę losu, a on szybko przekonuje się, że Londyn jest równie nieprzyjazny dla małych chłopców, co dla czworonogów. Na szczęście zagubionemu na ulicach miasta Peterowi przychodzi z pomocą Jennie – kuta na cztery łapy kotka, dla której Londyn, nawet ten nocny, nie ma żadnych tajemnic. Nowa przyjaciółka szkoli młodziaka w sztuce ulicznych walk – o teren, pożywienie, kąt odpowiedni do snu, tłumaczy koci świat i uczy, czym jest prawdziwa przyjaźń.

Jennie i Peter muszą zmierzyć się z wieloma wyzwaniami i niebezpieczeństwami, które czyhają na koty na każdym kroku, w poszukiwaniu swojego miejsca wyprawią się nawet statkiem do Glasgow!

Wszystko po to, żeby znaleźć prawdziwy dom.  Czy im się to uda?

PAUL GALLICO urodził się  26 lipca 1897 w Nowym Jorku jako Paul William Gallico, zm. 15 lipca 1976 w Monako.  Amerykański pisarz, autor opowiadań oraz powieści o tematyce sportowej. Wielki miłośnik kotów! Napisał 41 książek i 11 scenariuszy. Jego najbardziej znane tytuły to: The Snow Goose (1941), Thomasina, The Cat Who Thought She Was God (1957), Manxmouse (1968), Jennie (1950), Mrs. ’Arris Goes to Paris (1958) i jej 4 sequele oraz Tragedia Posejdona (1969), na podstawie której powstał cieszący się powodzeniem film katastroficzny.

 

Tłumaczenie: Anna Bańkowska
Oprawa graficzna: Marianna Sztyma
Tytuł oryginalny: Jennie
Liczba stron: 384
Grupa wiekowa: 9+
Wydawnictwo Kropka