Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

O Kaziku i misiu Słoniku. Magazyn Dzieci poleca

O Kaziku i misiu Słoniku. Magazyn Dzieci poleca
26 lutego 2021 Redakcja DZIECI

Czasami przyjaźń czeka na Ciebie tam, gdzie nigdy byś jej nie szukał…

Historia „O Kaziku i misiu Słoniku” to błyskotliwa i wzruszająca debiutancka książka dla dzieci Katarzyny Pruszowskiej z nastrojowymi ilustracjami Moniki Rejkowskiej.

To opowieść o ponadczasowej przyjaźni, podejmowaniu nowych wyznań, ale i o stracie. To książka o sprawach, które w życiu dziecka są ważne, w życiu każdego pozostają ważne.

Kazika poznajemy w dniu jego szóstych urodzin. Niedługo wakacje się skończą, a od września chłopiec dołączy do szkolnej społeczności. Jednak póki co, Kazik tylko trochę o tym myśli, tylko trochę się stresuje. Jeszcze są wakacje. Jeszcze całe dni, kiedy mama pracuje, może spędzać z ukochaną babcią. To co bardzo lubią robić we dwójkę, to szukać w okolicy skarbów. Tymi skarbami są rzeczy porzucone przez innych. Pewnego dnia chłopiec wspólnie z babcią znajdują starą walizkę. Ku ich zdziwieniu w jej wnętrzu, chyba bardzo dawno temu, zostały ukryte: stary pluszowy miś, kawałek cegły (do rysowania), gliniany ptaszek (pięknie gwiżdże) i proca. Kiedy Kazik orientuje się, że miś potrafi rozmawiać z dziećmi i nazywa się Słonik, w głowie chłopca pojawia się mnóstwo pytań: jak długo Słonik był zamknięty w walizce? Gdzie znaleźć jego właściciela? Co się stanie z ich przyjaźnią, gdy właściciel się odnajdzie?

Dane wydawnicze:

  • tytuł: „O Kaziku i misiu Słoniku”
  • autorka: Katarzyna Pruszkowska
  • ilustracje: Monika Rejkowska
  • Wydawnictwo Zielona Sowa
  • Wiek: 4+
  • Premiera: 24 lutego 2021 roku