Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

OSEA 2018

OSEA 2018
14 września 2018 Redakcja DZIECI

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Was już kolejny raz na Ogólnopolskie Spotkanie Edukacji Alternatywnej, gdzie spotykamy się w szerokim gronie osób zaangażowanych w różnorodne alternatywne nurty edukacyjne, osób wdrażających innowacyjne zmiany w edukacji systemowej, ale i działających poza nią.
W ramach OSEA Poznań odbędą się warsztaty, prelekcje, panele dyskusyjne, spotkania sieciujące, wymiana doświadczeń. Spotkanie ma na celu stworzenie okazji do dyskusji, wymiany myśli, czy inspiracji, dzielenia się własnymi doświadczeniami, nawiązania nowych kontaktów i współpracy.


Zapraszamy rodziców, edukatorów, nauczycieli i wszystkich którym zależy na realnym wpływie na edukację. W tej edycji chcemy zachęcić wszystkich do podjęcia dyskusji wokół następujących tematów: Przyroda/natura/ekologia w edukacji, harmonijny, ekologiczny rozwój, przedszkola i szkoły leśne, ekologia dzieciństwa, poszukiwanie harmonii i holistycznego podejścia do rozwoju, bliskość i kontakt z naturą.
Uważność/komunikacja/relacja w edukacji, rodzicielstwo bliskości, komunikacja bez przemocy, emocje, potrzeby, zaufanie, akceptacja, szczerość, kręgi, praca z ciałem, superwizje, demokracja w edukacji i inne.
Neuroedukacja, czyli nauka o tym jak uczy się mózg, tworzenie środowisk przyjaznych poznawaniu, wspierające holistyczny rozwój, procesy uczenia się, swobodna zabawa, naturalna ciekawość, entuzjazm, pasja, eksploracja, eksperymenty, sztuka.
Edukacja domowa i demokratyczna.


GDZIE I KIEDY?
Tegoroczna edycja OSEA odbywać się będzie 22 – 23 września 2018
na terenie Szkoly Łejery oraz Sceny Wspólnej
ul. Brandstaettera 1, 61-659 Poznań

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie KOLEKTYW EDUKACYJNY. Więcej informacji o nas znajdziesz na stronie www.kolektywedukacyjny.pl