Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

Piękna historia o miłości zwierząt, przyjaźni i szczeniaku, który szukał szczęścia.

Piękna historia o miłości zwierząt, przyjaźni i szczeniaku, który szukał szczęścia.
7 czerwca 2020 Redakcja DZIECI

To opowieść o dorastaniu, prawdziwej miłości, przyjaźni, poszukiwaniu prawdziwego domu i bezpieczeństwa na wielu etapach życia, a wszystko na tle szarości drugiej wojny światowej. Historia, która dowodzi, że nadzieja nigdy nie umiera, a na każdego czeka szczęście. Pokazuje, jakimi wartościami powinniśmy kierować się w naszym życiu – z wyjątkowej perspektywy – naszych ukochanych zwierząt.

Może nie jesteśmy tak różni, jak myśleliśmy?

Zarówno dzieci, jak dorośli z przyjemnością przeczytają Hektor, psia opowieść – to historia dla każdego miłośnika psów.

Zyski ze sprzedaży trafią prosto do fundacji wspierających naszych futrzanych przyjaciół i dzieci, więc Wasz datek przeznaczony będzie na szczytny cel.


O Autorce i projekcie

Od kiedy miała 12 lat, Renata marzyła o opublikowaniu własnej powieści, aby zebrać pieniądze na fundacje dla psów. Jej pomysłem była próba odpowiedzi na pytanie, jak świat i nasze życie wyglądałyby z perspektywy psa szukającego domu na tle wydarzeń II wojny światowej. Pod wieloma względami historia może odzwierciedlać nasze życie, z motywami dorastania, prawdziwej miłości, przyjaźni i poszukiwania przynależności.

Renata w końcu spełniła swoje marzenie. Napisała piękną historię o miłości zwierząt, przyjaźni i szczeniaku o imieniu Hektor, poszukującym szczęścia. Kolorowe ilustracje i okładka zostały zaprojektowane przez bardzo utalentowanego i wielokrotnie nagradzanego indonezyjskiego ilustratora Irfan Budi Harjo.

Renata uważa, że psy, taki samo jak ludzie, mają osobowość i uczucia. Wyrażają je oczami, szczekaniem i machaniem ogonem, a co jeśli tylko mogłyby mówić? Nie bez powodu są one powszechnie nazywane „najlepszymi przyjaciółmi człowieka”. Istnieje wiele przykładów pokazujących niesamowite przyjaźnie między człowiekiem a psem. Może przez chwilę warto zastanowić się nad tym, jak wygląda świat z perspektywy psa. Czy naprawdę jest on czarno-biały? Czy ich postrzeganie i odbiór rzeczywistości są tak dalekie od naszego? Czy również psy na co dzień mierzą się z trudami życia i szukają odpowiedzi na pytania egzystencjalne? A co, jeśli tak? Czy nie chcielibyście poznać odpowiedzi na pytanie, czy psy również przeżywają w życiu cierpienia i mogą doświadczać tych samych emocji co człowiek?

Właśnie dlatego powstała ta książka, która może być również ludzką historią. Ta opowieść jest niesamowitą i uniwersalną historią psa o imieniu Hektor, który, jak każdy z nas, przychodzi na świat z jakiegoś powodu, a jedyną rzeczą, którą chciał odnaleźć, było szczęście. Jest to też wymowny dowód tego, że psy nie widzą zewnętrznej strony człowieka, a raczej jego wnętrze.

Kolejną zaletą książki jest to, że zysk ze sprzedaży trafi bezpośrednio do fundacji wspierających naszych czworonożnych przyjaciół i dzieci. „Chcę dać z siebie wszystko najbardziej potrzebującym”, powiedziała Renata. Jeśli masz jakieś sugestie dotyczące godnych szkół lub organizacji charytatywnych dla psów, Renata chętnie cię wysłucha.

Inicjatywę wsparło i dało patronat 11 organizacji w tym 7 fundacji charytatywnych (zwierzęce i dziecięce). Wszystkich patronów można znaleźć na stronie projektu www.hectorandfriends.com .

Są to:

  • Fundacje zwierzęce: Centaurus, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie, Gostyńskie Stowarzyszenie Noe, Fundacja na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Mondo CANE, Besant Memorial Animal Dispensary w Indiach
  • Fundacje dziecięce: One Day, Lepszy Świat
  • Media: Magazyn Vege, Magazyn Dzieci

Dodatkowo Renata zaangażowała w przygotowania projektu ludzi z różnych zakątków świata mi.n. USA, Bangladeszu, Mołdawii, Indii, Anglii, Sri Lanki, Pakistanu , Singapuru oraz Polski.

Dostępna jest wersja polska i angielska. Książkę można nabyć na stronie:
www.hectorandfriends.com