Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

Plecaki, które niosą pomoc

Plecaki, które niosą pomoc
24 sierpnia 2019 Redakcja DZIECI

Design plecaków stworzyły dzieci zmagające się z chorobami onkologicznymi. Zakup produktów Sacky bag to realna pomoc dla podopiecznych Fundacji Urtica Dzieciom, bowiem 15 zł ze sprzedaży każdego z nich przekazywane jest na cele statutowe organizacji – wsparcie najmłodszych w powrocie do zdrowia.

– Koniec wakacji to doskonały czas na kompletowanie wyprawek szkolnych i akcesoriów treningowych. Warto rozważyć zakup plecaków, które – oprócz sportowego ekwipunku – nieść będą również pomoc naszym małym podopiecznym – zachęca Katarzyna Cabaj, Członek Zarządu Fundacji Urtica Dzieciom.

Kolekcję stanowią 4 unikatowe wzory: kolorowe balony, bańki mydlane, statki i urokliwe kwiaty, namalowane przez dzieci zmagające się z chorobami nowotworowymi. Prace powstały w ramach warsztatów plastycznych „Słoneczna Galeria”, organizowanych już od 10 lat przez Fundację Urtica Dzieciom w 18. placówkach onkologicznych i hematologicznych w Polsce. Jak mówią pomysłodawcy, spotkania ze sztuką to kreatywny czas, który wnosi do szpitalnej codzienności ogrom kolorów i dziecięcej radości. Dzięki nim najmłodsi mogą beztrosko się bawić i choć na chwilę zapomnieć
o chorobie.

Plecaki mają wielkość 36 cm x 47cm, bez problemu zmieszczą więc format A4. Wykonane są z dwóch tkanin: wodoodpornej z kolorowym nadrukiem oraz mocnej tkaniny, w strukturze przypominającej naturalny len. Każdy posiada dwie kieszonki, jedną z zapięciem magnetycznym na przodzie, drugą wewnątrz plecaka, zapinaną na zamek, karabińczyk na klucze, a także grube, regulowane sznurki. Plecaki szyte są własnoręcznie, co jeszcze bardziej podkreśla ich wyjątkowy charakter.

Więcej na: https://www.sackybag.com/plecaki-z-misja-pomagania

Fundacja Urtica Dzieciom została powołana do życia w kwietniu 2017 roku, jednak jako inicjatywa firmy Urtica Sp. z o.o., będącej największym dystrybutorem leków na rynku szpitalnym, istnieje już od 22 lat. Jej celem jest działanie na rzecz dzieci i młodzieży z chorobami nowotworowymi oraz ich rodzin. Organizacja wspiera i prowadzi inicjatywy o charakterze zdrowotnym, edukacyjnym
i charytatywnym. Dotychczas udało się zebrać na ten cel niespełna 3 miliony złotych.