Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

PREMIERA! Poznaj Alfabet i Wspaniałe Miasta

PREMIERA! Poznaj Alfabet i Wspaniałe Miasta
6 grudnia 2021 Redakcja

Jak myślisz, w Amsterdamie jest więcej rowerów, czy mieszkańców? Co to było za zwierzę: tyranozaur? Dlaczego Genewa nazywana jest miastem zegarków? Co to jest Big Ben? Jak nazywa się najsłynniejsza ulica w Łodzi? Czy wiesz, co to jest atom? Jak nazywali się bliźniacy, którzy według legendy założyli Rzym?
Poznaj alfabet i ciekawostki w miastach, których nazwy zaczynają się na kolejne litery alfabetu. Na stronach z literami alfabetu znajdziesz nazwy metropolii z całego świata i nazwy miast w Polsce. Poproś kogoś starszego, by pokazał Ci te miejscowości na mapie. Baw się dobrze i poznawaj tajemnice intrygujących miejsc.

W grudniu br. wchodzi na rynek kolejna pozycja z serii edukacyjnej „Poznaj Alfabet i”. Książka nosi tytuł: „Poznaj Alfabet i Wspaniałe Miasta”. Przedstawia i ilustruje ciekawostki w interesujących miastach z całego świata. Bawi i uczy. Dzieci poznają miasta razem z alfabetem, ponieważ ich nazwy zaczynają się właśnie na kolejne litery alfabetu.

Pierwsza książka z tego cyklu: „Poznaj Alfabet i Fajne Zwierzaki” przedstawia nieznane historie o zwierzętach. Dlaczego bóbr sypia w dzień, lew głośno ryczy, a indyk nosi korale? Czy delfin ma swój język? Czy emu potrafi skakać? Czy papuga mówi ludzkim głosem, a każda zebra ma takie same paski? Czy oczy renifera mogą zmienić kolor? W czym pomaga żyrafie długa szyja?

Jeśli już pokażesz jedną książeczkę dziecku – nie oderwiesz się. Twój maluch będzie chciał więcej. Nasze książki to doskonała pierwsza lektura do czytania dzieciom przez starsze rodzeństwo, rodziców lub dziadków. Idealnie nadają się do zainteresowania dziecka samodzielnym czytaniem. Znajdują się w nich barwne ilustracje, zagadki i łamigłówki, wpadające w ucho wierszyki oraz ciekawostki, które poszerzają wiedzę dziecka, rozwijają jego wyobraźnię i przygotowują najmłodszych do zadawania pytań.

Książki z naszej serii „Frida i Przyjaciele” o malutkich pieskach – to doskonała pierwsza lektura oraz łamigłówki i kolorowanki, które nie pozwolą się nudzić. W kolejnych tomikach dowiemy się między innymi, jak łatwo jest zapomnieć o pieskach i co one mogą zrobić, gdy nie zwracamy na nie uwagi. Pieski – rozrabiaki podróżują razem ze swoją rodziną po Afryce i usłyszą – co to jest safari. Sprawdzimy również, czy wspólne zabawy psów z kotem są w ogóle możliwe. Zobaczymy, czy gdzieś w kosmosie istnieje życie i czy mieszkają tam pieski cziłała. Wszelkie podobieństwa do rzeczywistych postaci są przypadkowe. Nie pytajcie, czy te historie są prawdziwe. Może są, a może nie. Ale na pewno pieski: Frida, Tusia i Punia mają się dobrze, żyją oraz rozrabiają w realnym świecie.

Tworzymy i wydajemy wysokiej jakości książki edukacyjne, dla przedszkolaków i dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które zastanawiają oraz skłaniają do dalszych przemyśleń. Książki dla dzieci uczą, bawią, podpowiadają i na pewno nie pozwolą się nudzić. Bogato ilustrowane zabiorą w świat pełen pasji i piękna. Konsultowane z psychologiem, oryginalne, nasycone ciepłem, czasem radosne, a czasem smutne, wypełnione po brzegi rysunkami – uczą empatii i zrozumienia rzeczywistości, jak również poszanowania i miłości do zwierząt.

Nasze książeczki są przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (3+) i (4+) – seria „Poznaj Alfabet i …”, cykl „Frida i Przyjaciele” oraz dla starszych dzieci i dorosłych (7+) – „Prawdziwe Historie o Miłości”.

Autorka Aggie Szyfter, artystka malarka i dziennikarka, pisze teksty swoich książek oraz oryginalnie je ilustruje.

Co mówią nasi czytelnicy:
„Trzy małe pieski bawią i uczą, a przede wszystkim nie pozwalają się nudzić!”
„Świetna zabawa edukacyjna dla dzieci i dorosłych!”
„Przepiękne, magiczne ilustracje”.
„Jakie ładne ilustracje! (…) Książki będą na prezenty dla wnucząt. Sami z żoną też poczytamy”.
„Język, który podczas czytania z dzieckiem pozwala przypomnieć sobie niektóre znaczenia słów”.
„Moje dziecko jest zajęte książeczką przez dłuższy czas. A przede wszystkim dowiaduje się nowych rzeczy!”

www.bluebutterflyeditions.eu
wydawnictwo@bluebutterflyeditions.eu