Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

Projekt „Dzieciństwo” – wydarzenia w listopadzie

Projekt „Dzieciństwo” – wydarzenia w listopadzie
26 października 2021 Redakcja

Kochani, zapraszamy Was na kolejne dwa wydarzenia Projektu „Dzieciństwo” realizowanego przez Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie. W listopadzie odbędą się dwa wspaniałe wydarzenia:

6 – 7 listopada Weekend z dziadkami i wnukami w PME

Będą to międzypokoleniowe warsztaty rodzinne:

6.11. (sobota) godz. 13.00 – warsztaty plastyczne. Wspólnie będzie można zrobić album fotograficzny, który może stać się ciekawym prezentem pod choinkę i okazją do wspólnej zabawy dziadków i wnuków. Warsztaty poprowadzi Anna Wielechowska – Olszak z Działu Edukacji PME; wydarzenie stacjonarne w pracowni plastycznej MDD, wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy: rezerwacje@ethnomuseum.pl (wt.-czw. 8:00-15:00)

7.11 (niedziela) godz. 13.00 – warsztaty kulinarne będą okazją do poznania kuchni z czasów dzieciństwa naszych dziadków. Wspólnie upieczecie chleb, ubijecie masło! Dziadkowie przypomną sobie, a dzieci spróbują zapewne po raz pierwszy jak smakuje m.in. kromka chleba ze śmietaną i cukrem. Warsztaty poprowadzi Paulina Irisik – dietetyczka, edukatorka żywieniowa. Wydarzenie stacjonarne w sali kameralnej -1, wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy: rezerwacje@ethnomuseum.pl (wt.-czw. 8:00-15:00)

Kolejne listopadowe wydarzenie to debata i promocja katalogu „Dzieciństwo”:

25.11.2021 r. (czwartek) godz. 17.00 – „Od przedmiotu do podmiotu. Kim jest dziecko w dyskursie naukowo-społecznym”

Gospodynie spotkania, a jednocześnie autorki projektu „Dzieciństwo” Agnieszka Grabowska i Małgorzata Kunecka opowiedzą o pracy nad katalogiem do projektu „Dzieciństwo”, który będziemy rozdawać podczas spotkania. Rozmowa będzie także dotyczyć zmiany, jaka dokonała się w społecznym podejściu do dziecka, zmiany podejścia do tego tematu w różnych dyscyplinach naukowych. Gościem spotkania będzie Magdalena Radkowska Walkowicz, z Interdyscyplinarnego Zespołu ds. Dzieciństwa UW. Wstęp bezpłatny. W przypadku ograniczeń związanych z Covid-19 wydarzenie odbędzie się w formule on-line.

Więcej o Projekcie „Dzieciństwo”: https://ethnomuseum.pl/projekty/dziecinstwo-2/