Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

Smartwatche Garett – najlepszy prezent na Dzień Dziecka!

Smartwatche Garett – najlepszy prezent na Dzień Dziecka!
23 maja 2022 Redakcja

Produkty Garett Electronics dostępne są na rynku już od kilka lat, a z każdym kolejnym rokiem zdobywają uznanie coraz szerszej grupy osób. W ofercie marki możemy znaleźć smartwatche, a od niedawna również urządzenia beauty tech, które przydadzą się każdej zapracowanej mamie.
Wspomniane „smart zegarki” stanowią jednak kluczową część propozycji, ze szczególnym naciskiem na smartwatche dziecięce. Nic więc dziwnego, że marka wypracowała sobie opinię lidera właśnie w tym segmencie.
Smartwatche dziecięce to zaawansowane urządzenia, nierzadko wyposażone w system Android, które sprawią radość nie tylko dzieciom, ale też rodzicom. Dzięki nim opieka wkracza na nowy poziom i może być sprawowana zdalnie. Szereg udogodnień pozwala na pozostanie z dzieckiem w stałym kontakcie.
Najnowsze modele dziecięce bazują na kilku technologiach, które służą do jeszcze dokładniejszego określenia położenia właściciela urządzenia. Oprócz GPS, wykorzystywane jest również LBS i Wi-Fi, co zapewnia precyzję i poczucie bezpieczeństwa. Pomocne są one również w wyznaczeniu dziecku strefy do zabawy. Funkcja GEOogrodzenia pozwala na określenie terenu, na którym może przebywać dziecko. Gdy tylko przekroczy ono granicę, rodzic od razu zostanie o tym poinformowany. Jest to możliwe dzięki sparowaniu smartwatcha z aplikacją.

W kwestii bezpieczeństwa niezwykle istotny jest również przycisk SOS. Służy on do natychmiastowego kontaktu z opiekunem, w przypadku niebezpiecznej sytuacji. Wystarczy, że dziecko, zaniepokojone wydarzeniami, przyciśnie odpowiedni element na zegarku, a automatycznie połączy się on ze wskazanymi wcześniej numerami.
Wideorozmowy to kolejne, niezwykle przydatne rozwiązanie. W dowolnej chwili, nawet gdy dziecko jest daleko, mama, tata czy babcia może do niego zadzwonić i porozmawiać. Smartwatch w tym przypadku skutecznie zastępuje telefon, co jest niezwykle istotne w przypadku młodszych pociech. Rodzice nie zawsze chcą wyposażać swoją latorośl w smartfon – jest on dość duży, niewygodny w noszeniu i łatwo go zgubić. W przypadku smartwatcha nie pojawia się żaden z tych problemów – dziecko zakłada go na rękę i może ruszać na poszukiwanie kolejnych przygód, bez żadnych ograniczeń. Dodatkowo niektóre modele wyposażane są w alarm zgubienia – gdy dziecko zdejmie smartwatch lub w wirze zabawy go zgubi, opiekun od razu zostaje o tym powiadomiony.
Smartwatch stanowi idealny prezent zarówno dla dziecka (modny gadżet z wieloma dodatkowymi funkcjami), jak i rodzica, zapewniający poczucie bezpieczeństwa i stały kontakt.