Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

„Tańcowała igła z nitką” od Wydawnictwa Dwie Siostry

„Tańcowała igła z nitką” od Wydawnictwa Dwie Siostry
23 lipca 2021 Redakcja DZIECI

Klasyka dla koneserów – kanoniczne wiersze Jana Brzechwy w mistrzowskim opracowaniu graficznym.

Tańcowała igła z nitką…
Spotkał katar Katarzynę…
Do biedronki przyszedł żuk…
Jak pan może, panie pomidorze?!

Pierwszy wydany przez Jana Brzechwę zbiór wierszy dla dzieci to prawdziwa skarbnica ponadczasowych przebojów. Przypominamy go w mistrzowskim opracowaniu graficznym Stanisława Zamecznika. Oszczędne kompozycje prostych rysunków, barwnych geometrycznych form i kolażowo wykorzystanych fotografii tworzą tu razem z tekstem elegancką, dynamiczną i działającą na wyobraźnię całość, która – jak na najlepszą klasykę przystało – wciąż wygląda jak spod igły.

Jan Brzechwa (1898–1966) – właśc. Jan Wiktor Lesman. Poeta, satyryk i tłumacz literatury rosyjskiej. Z zawodu adwokat, specjalista w dziedzinie prawa autorskiego. Stryjeczny brat Bolesława Leśmiana, któremu zawdzięcza swój pseudonim artystyczny. Choć debiutował wierszami dla dorosłych, a później publikował także teksty kabaretowe, znany jest głównie jako autor książek dla dzieci, w tym takich ponadczasowych hitów jak cykl powieści o panu Kleksie czy zbiory wierszy „Tańcowała igła z nitką” i „Kaczka Dziwaczka”.

Stanisław Zamecznik (1909–1971) – architekt, scenograf, plakacista, grafik. Absolwent architektury na Politechnice Warszawskiej. Profesor w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu i pracownik dydaktyczny ASP w Warszawie. Specjalizował się w architekturze i projektowaniu wnętrz, wystawiennictwie oraz grafice użytkowej. Za swoje nowatorskie projekty książek otrzymał wiele wyróżnień i nagród.


Jan Brzechwa
„Tańcowała igła z nitką”
Ilustracje: Stanisław Zamecznik

Przedział wiekowy: 3+
ISBN 978-83-8150-177-4
Format: 20 x 19 cm
Oprawa twarda
Objętość: 48 stron
Termin wydania: 21 lipca 2021
Cena: 34,90 zł (w tym 5% VAT)