Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

Teatr dla dzieci w domowych warunkach-4 października rusza KORCZAK ONLINE

Teatr dla dzieci w domowych warunkach-4 października rusza KORCZAK ONLINE
24 września 2020 Redakcja

 Najciekawsze spektakle ostatnich lat związane z Międzynarodowym Festiwalem Teatrów dla Dzieci i Młodzieży. Warsztaty edukacyjne związane z działalnością Ogniska Teatralnego  U MACHULSKICH. Dyskusje i lekcje teatralne dla najmłodszych, rodziców i nauczycieli. ASSITEJ Polska przez cały październik udostępnia za darmo platformę KORCZAK ONLINE.

 W każdą niedzielę października, o godz. 17.00 organizatorzy zapraszają na premierową transmisję wybranego tytułu na www.korczakonline.pl. Przedstawieniom towarzyszyć będzie również program działań online (warsztaty, dyskusje, lekcje teatralne), który umożliwi młodym widzom i ich opiekunom pełniejsze wejście w świat i problematykę spektaklu, da rodzaj podsumowania i przestrzeń na rozmowę o spektaklu.

W czasie, w którym szkoły zamykają się w swoich budynkach, nie odwiedzają galerii, muzeów, teatrów proponujemy rozwiązanie, które pozwoli zachować kontakt ze sztuką i włączyć ją  w procesy edukacyjne. Dajemy młodym ludziom i ich opiekunom szansę na aktywne uczestniczenie w wydarzeniach artystycznych skierowanych specjalnie do nich.  – mówi Wojciech Faruga, Dyrektor Artystyczny Festiwalu.

Organizatorzy zaprosili najlepsze spektakle dla dzieci z całej Polski. Młodzi widzowie i ich opiekunowie poznają wzruszającą i błyskotliwą historię Kopciuszka w reżyserii Anny Smolar („Kopciuszek”, Narodowy Stary Teatr w Krakowie). Wybierzemy się w świat 12-letniego Benjamina („Dziki” Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu), odkryjemy krainę wyobraźni Maciusia  („Król Maciuś Pierwszy” Teatru Lalek Banialuka) czy przeżyjemy mnóstwo przygód z bohaterami widowiska „Indianie” Teatru 21 i Nowy Teatr w Warszawie. Prezentowane przedstawienia podejmują tematy trudne, odwołują się do systemu fundamentalnych wartości, szczególnie potrzebnych i aktualnych w dobie dzisiejszego kryzysu.

KORCZAK ONLINE to także webinaria oraz cykl działań pt. Ogniska Online, które, wykorzystują narzędzia teatralne zgodnie z założeniami dramy brytyjskiej i pomogą rodzicom w pracy wspomagającej rozwój ich dzieci. Platforma została stworzona z myślą o wsparciu pracy nauczycieli podczas lekcji szkolnych.

Spotkanie z teatrem i edukacją teatralną dla dzieci i rodziców będą dostępne przez cały październik 2020 roku. Start już  4 października o godzinie 17:00. Dzięki działaniom online wydarzenia są dostępne na terenie Polski i całego świata. Do zobaczenia w teatrze.

Festiwal KORCZAK został stworzony w 1994 roku przez Halinę Machulską i Macieja Wojtyszko. Od samego początku promował innowacyjne działania na styku edukacji i teatru, wywodzące się z fascynacji myślą autora „Króla Maciusia I”. Od samego początku był programowany jako „wielkie święto małego człowieka”, dla którego teatr stawał się miejscem spotkania i dialogu, a partnerstwo, szczerość i szacunek najważniejszymi wartościami w rozmowie z młodym Widzem.

 

PROGRAM:

 4.10 o godz. 17:00 (niedziela)

„Król Maciuś Pierwszy”, reż. Konrad Dworakowski

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana w Bielsku-Białej

11.10 o godz. 17:00 (niedziela)

„Indianie”, reż. Justyna Sobczyk

Międzynarodowe Centrum Kultury Nowy Teatr  w Warszawie i Teatr 21

18.10 o godz. 17:00 (niedziela)

„Dziki”, reż. Klaudia Hartung-Wójciak

Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu

25.10 o godz. 17:00 (niedziela)

„Kopciuszek”, reż. Anna Smolar

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie

 

Spektakle wyświetlane będą z audiodeskrypcją.

Wszystkie wydarzenia będą udostępnione bezpłatnie.

 

www.korczakonline.pl

www.facebook.com/korczakfestiwal

 

ORGANIZATOR: ASSITEJ Polska