Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

„Twardziele też czują” – dziś premiera!

„Twardziele też czują” – dziś premiera!
23 lutego 2022 Redakcja

23 lutego na półkach księgarni pojawiła się kolejna premierowa pozycja wydawnictwa Słowne Młode.

Wyjątkowy picturebook „Twardziele też czują”, który w subtelny sposób porusza temat męskich emocji. Dla rodziców książka ta będzie wspaniałym wyjściem do rozmowy z dzieckiem o wyrażaniu swoich uczuć i odpowiedzi na pytanie – czy chłopaki naprawdę nie płaczą?

Dzięki książce Twardziele też czują dzieci poznają superbohaterów, wojowników ninja, motocyklistów z tatuażami, piratów, rycerzy i kierowców samochodów wyścigowych, którym też zdarza się mieć gorszy dzień, odczuwać smutek, przygnębienie, frustrację. Nawet oni mogą chcieć czasami się porządnie… wypłakać. I to jest ok!

Twardziele też czują to niezwykły picturebook, który przełamuje tabu i wyjaśnia, że być twardzielem nie znaczy nie wyrażać uczuć. Przecież nawet największym siłaczom mogą czasem puścić nerwy! Idealna książka dla dużych i małych twardzieli.


Keith Negley

Prace Keitha pojawiały się w książkach dla dzieci, na koszulkach, okładkach albumów, plakatach, deskorolkach, a nawet zegarkach. Jest częstym współpracownikiem „The New York Times’a” i „New Yorkera”, a także wielu innych tytułów prasowych. Uzyskał tytuł licencjata w Instytucie Sztuki i Projektowania w Milwaukee w 2000 roku, a tytuł magistra w The School of Visual Arts w Nowym Jorku w 2013 roku. Jego książka Twardziele też czują otrzymała nominację do Medalu Kate Greenaway w 2016 roku. Keith mieszka w górach Bellingham Washington ze swoimi dwoma synami, w otoczeniu gigantycznych pająków. Obecnie uczy ilustracji na Western Washington University.

Dane szczegółowe:
Tytuł: Twardziele też czują
Tytuł oryginalny: Tough Guys Have Feelings Too
Autor: Keith Negley
Ilustrator: Keith Negley
Wiek: 3-5 lat
Gatunek: picturebook