Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

VII Ogólnopolskie Spotkanie Edukacji Alternatywnej: 28-29 września, Poznań

VII Ogólnopolskie Spotkanie Edukacji Alternatywnej: 28-29 września, Poznań
30 sierpnia 2019 Redakcja DZIECI

OSEA to stały punkt na mapie ogólnopolskich wydarzeń związanych z edukacją alternatywną.

Konferencja jest przestrzenią, w której uczestnicy wymieniają się doświadczeniami, czerpią inspiracje, nawiązują współpracę i dyskutują w gronie entuzjastów alternatywnych ścieżek edukacyjnych. W tym roku spotkamy się już po raz siódmy. Na bogaty i różnorodny program dwudniowego wydarzenia składają się wykłady, warsztaty, panele dyskusyjne i spotkania sieciujące. Nasi prelegenci i warsztatowcy to doświadczeni praktycy, którzy na co dzień wdrażają realne zmiany w edukacji. Na wydarzenie zapraszamy rodziców, edukatorów, nauczycieli, twórców alternatywnych placówek edukacyjnych oraz wszystkich tych, którzy wierzą, że inna edukacja jest możliwa.

Podczas tegorocznej edycji OSEA będziemy koncentrować się wokół trzech głównych zagadnień.

  • Pierwszym z nich jest skuteczna i empatyczna komunikacja, pozwalająca budować dobre relacje – w domu, w przedszkolu i w szkole.
  • Drugim są doświadczenia twórców miejsc nastawionych na naturalne potrzeby dzieci – będzie o edukacji leśnej, projektowaniu przestrzeni wspierającej holistyczny rozwój i różnych formach zabawy outdoorowej.
  • Trzecie zagadnienie to doświadczenia osób wspierających dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz dzieci z  niepełnosprawnościami w edukacji alternatywnej.

Ponadto będzie też o zmianach klimatycznych, pracy z ciałem, twórczych aktywnościach.

Ale to nie wszystko! Warto zapoznać się z harmonogramem na stronie wydarzenia: http://osea.kolektywedukacyjny.pl/

Zapraszamy rodziców razem z dziećmi, bo u nas dzieci są zawsze mile widziane.

Przygotowaliśmy specjalnie dla nich Strefę Dziecka:

http://osea.kolektywedukacyjny.pl/elementor-1045/

W sobotę odbędzie się także projekcja filmu: „Barndom” / „Dzieciństwo”/ reż. M. Olin, 2017

O nas: Stowarzyszenie Kolektyw Edukacyjny zajmuje się propagowaniem alternatywnych nurtów edukacyjnych i tworzeniem spersonalizowanej oferty edukacyjnej, opartej na demokratycznych wartościach. Na co dzień prowadzimy Przedszkole Domowo-Leśne i Wolną Szkołę „Na Bosaka”. Tworzymy miejsce przyjazne holistycznemu rozwojowi dziecka, w oparciu o dobre relacje, zaufanie i szacunek. Bliski jest nam język osobisty Jespera Juula, spojrzenie na zachowanie i emocje przez pryzmat potrzeb znany z Porozumienia bez przemocy Marshalla Rosenberga oraz Korczakowskie podejście do dziecka. Organizujemy ogólnopolskie i lokalne wydarzenia związane z edukacją alternatywną, edukacją ekologiczną i psychoedukacją dla rodziców i nauczycieli.