Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

VIVO! Krosno włącza się w Światowy Tydzień Karmienia Piersią

VIVO! Krosno włącza się w Światowy Tydzień Karmienia Piersią
25 lipca 2019 Redakcja DZIECI

Już 1 sierpnia VIVO! Krosno włączy się w obchody Światowego Tygodnia Karmienia Piersią. Z tej okazji w Centrum Handlowego odbędzie się wyjątkowa sesja fotograficzna dla karmiących mam, które odwiedzą obiekt ze swoimi maluszkami. Kampania Karmienia Piersią w przestrzeni
publicznej obejmować będzie również warsztaty tematyczne dotyczące m.in. praw mam armiących i ich powrotu do pracy, problemów fizjologicznych po urodzeniu dziecka czy dobrania odpowiedniej bielizny podczas karmienia piersią.

Światowy Tydzień Karmienia Piersią, który po raz pierwszy odbył się w 1990 roku z inicjatywy World Health Organization i UNICEF, ma na celu popularyzację najzdrowszej dla dziecka metody odżywiania. Karmienie piersią to jedyny sposób żywienia noworodków i niemowląt, który zapewnia
im właściwy rozwój i optymalny stan zdrowia. P okarm matki ma unikalne właściwości – zawiera wszystko , co jest potrzebne, aby dziecko rozwijało się prawidłowo w pierwszym okresie życia, a jego skład dostosowuje się do zmieniających się potrzeb rosnącego malucha.

W tę niezwykle ważną kampanię społeczną włącza się także VIVO! Krosno. Dzięki współpracy ze studiem fotograficznym EveArt oraz autorami blogów „Kraina Bliskości” i „Przepis dla Mamy” już 1 sierpnia, w godz. 09.00-10.00, na terenie Centrum Handlowego odbędzie się wyjątkowa sesja
fotograficzna z karmiącymi mamami w roli głównej. Ma ona na celu subtelne uchwycenie bliskości i niezwykłej więzi mamy z dzieckiem podczas karmienia piersią.

To nie koniec wydarzeń, jakie w tym dniu przygotowało VIVO! Krosno. W kawiarni Grycan na wszystkie chętne panie czekać będą warsztaty poruszające takie tematy jak: problemy fizjologiczne po urodzeniu dziecka, bezbolesne odstawienie malucha od piersi, a także prawa mam karmiących, które wracają do pracy. Nie zabraknie prezentacji biustonoszy dla karmiących mam oraz spotkania ze specjalistką brafittingu, która opowie o doborze odpowiedniej bielizny podczas karmienia piersią. Warsztaty zaplanowano w godz. 10.00-11.00. Dzień Karmienia Piersią w VIVO! Krosno zakończą spotkania i rozmowy mam, które podzielą się swoimi doświadczeniami, a także sesja fotograficzna obejmująca zdjęcia indywidualne oraz reportażowe, wykonywane z zachowaniem wcześniej ustalonych wytycznych. Ostatni panel odbędzie się w godz. 11.00-13.00.
– Z największą przyjemnością włączamy się w obchody Światowego Tygodnia Karmienia Piersią. Od początku istnienia staramy się, aby nasze Centrum Handlowe było miejscem przyjaznym wszystkim mamom karmiącym piersią. Zdajemy sobie sprawę, że karmienie piersią jest najbardziej naturalnym
sposobem żywienia niemowląt, dlatego wspieramy wszystkie kobiety, które chcą to robić w miejscu publicznym. Z myślą o nich włączamy się aktywnie w obchody Światowego Tygodnia Karmienia Piersią organizując Dzień Karmienia Piersią w VIVO! – mówi Izabela Malecha, Center Manager VIVO!
Krosno.

Start akcji: 1 sierpnia 2019 r. o godz. 9.00, na Placu Centralnym przy strefie Food Court.

Warunkiem uczestnictwa w akcji jest podpisanie wszystkich zgód dotyczących wykorzystania wizerunku uczestniczek wydarzenia. Dokumenty są dostępne na blogu Kraina Bliskości:

ZAPISY na II sesję dla mam karmiących piersią 2019


Organizatorami akcji są: studio fotograficzne EveArt z Krosna, Kraina Bliskości, Przepis dla Mamy
Partnerzy akcji: Hajfa – blog matki karmiącej, MAYLILY, Pola – trener personalny, COOL Mama.

Serdecznie zapraszamy!