Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

„Zapaszki” – premiera

„Zapaszki” – premiera
16 września 2020 Redakcja

„Zapaszki” to wymarzona książka dla tych, którzy lubią dociekać – zabawne, zaskakujące i naukowe spojrzenie na zmysł węchu.

 Wszyscy mają jakiś zapach! Zmysł węchu odgrywa ważną rolę w przetrwaniu i komunikacji. Dzięki niemu czujemy też smak. Mało tego – jest podstawą przemysłu wartego miliardy dolarów. Ale mimo to o węchu często wiemy zaskakująco mało.

 

Zmieni to na szczęście ta przezabawna i pełna ciekawostek książka. Dowiecie się wszystkiego o smrodach, zapachach i zapaszkach. O owocach tak cuchnących, że nie można ich wozić w autobusach ani jeść w hotelach i o ściśle tajnym programie wojskowym, którego celem było stworzenie najohydniejszej bomby śmierdzącej. Dowiecie się, jak zapachy przyczyniały się do rozkwitu imperiów i niszczenia całych miast, a także jak superśmierdzące wynalazki wciąż zmieniają nasz świat.

• Zaskakujące, naukowe i bardzo dowcipne spojrzenie na wasz najbardziej czuły zmysł, pełne ostrych faktów!

• Dowiecie się o kwiatach, które cuchną jak gnijące mięso, spotkacie profesjonalnych wąchaczy pach i odkryjecie, jak pachnie kosmos (jak zgniłe jajka i migdały)!

Clive Gifford jest dziennikarzem i autorem ponad 180 książek oraz ponad 800 felietonów i opowiadań napisanych dla dorosłych i dzieci. Dobrze odnajduje się zarówno w beletrystyce, jak i non-fiction. Laureat Nagrody Blue Peter za najlepszą książkę faktograficzną i nagrody za najlepszą książkę dla młodzieży przyznawanej przez Royal Society.

Premiera: 16 września 2020
Wydawnictwo Kropka


Autor: Clive Gifford

Tłumaczenie z jęz. angielskiego: Adam Pluszka
Tytuł oryginału: You Smell!
Grupa wiekowa: 6+

Więcej informacji na stronie wydawcy: https://wydawnictwokropka.com.pl/