Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

Zima i suplementy diety – przepis na skuteczną redukcję wagi

Zima i suplementy diety – przepis na skuteczną redukcję wagi
23 stycznia 2023 Redakcja DZIECI

Według naukowców niska temperatura zwiększa efektywność ćwiczeń, dlatego warto wykorzystać chłodne miesiące do aktywności na świeżym powietrzu. Styczeń i planowanie noworocznych postanowień są więc do tego idealnym momentem. Redukcję wagi można dodatkowo wesprzeć produktami wspomagającymi spalanie tłuszczu.

Zimowe ćwiczenie na świeżym powietrzu
Naukowcy z Uniwersytetu w Genewie i Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley udowodnili, że niskie temperatury przyspieszają metabolizm. Organizm potrzebuje wówczas więcej kalorii do zapewnienia komfortu termicznego. Ułatwia to zrzucenie nadmiernych kilogramów – tkanka tłuszczowa zamieniana jest w energię cieplną. Warto wykorzystać to zjawisko podczas zimowych treningów. Dodatkowym wsparciem przy redukcji wagi, będą produkty ułatwiające spalanie tłuszczu.

Jak działają spalacze tłuszczu?
W połączeniu ze stosowaną dietą i aktywnością fizyczną, spalacze tłuszczu stanowią uzupełnienie procesów zachodzących w organizmie, które są odpowiedzialne za redukcję wagi. Zmniejszają apetyt, wzmacniają organizm i działają pobudzająco. Na rynku można znaleźć produkty o zróżnicowanym działaniu i składzie. Wykorzystują one substancje, które przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej, czy zjawisko zwiększania temperatury ciała.

Zwiększenie efektywności ćwiczeń
Przed treningiem warto wykorzystać spalacze tłuszczu zawierające L-karnitynę. To substancja naturalnie występująca w organizmie człowieka. Zapewnia ona transport kwasów tłuszczowych do mitochondriów, a te wykorzystują je do produkcji energii. Dodatkowo L-karnityna sprawi, że trening będzie skuteczniejszy. W przypadku większego zapotrzebowania na energię warto sięgnąć po kofeinowe spalacze tłuszczu, które pozwalają pozbyć się dodatkowo nawet do 40 kalorii dziennie.

Zimą, dobrym wyborem będą termogeniczne spalacze tłuszczu. Wykorzystują one substancje (np. synefrynę), które podnoszą temperaturę ciała. Organizm wówczas rozgrzewa się i wykorzystuje tłuszcz do produkcji energii. W efekcie prowadzi to do redukcji masy ciała.

Redukcja wagi podczas odpoczynku
Spalacze tłuszczu zmniejszające apetyt mogą dodatkowo wesprzeć ćwiczenia, zapewniając energię na cały dzień, redukując przy tym nadmierne uczucie głodu.

Zimowe popołudnia z ciepłym napojem i kocem też mogą sprzyjać redukcji wagi. Zielona herbata będzie dobrym sposobem na zwiększenie wydajności podczas treningów. Wykorzystanie kofeiny i katechiny z tej wyjątkowej rośliny poprawi skuteczność ćwiczeń. Dostępne są także ekstrakty z zielonej herbaty w formie kapsułek.

Jeśli aktywność fizyczna i zdrowa dieta nie przynoszą zadowalających efektów, można wypróbować spalacze tłuszczu, które działają podczas snu. Nie zawierają substancji pobudzających i wykorzystują acetylo-L-karnitynę, która dodatkowo zwiększa jakość wypoczynku.

Wegańskie spalacze tłuszczu
Na rynku dostępne są również suplementy, które zawierają wyłącznie składniki roślinne m.in. wyciąg z imbiru, zieloną kawę czy mango afrykańskie. Podobnie jak inne produkty, spalacze wegańskie wykorzystują wzrost temperatury ciała i opierają swoje działanie na kofeinie, L-karnitynie lub synefrynie.

Wybór odpowiedniego suplementu
Przed zakupem warto dokładnie zapoznać się z rodzajami dostępnych suplementów. Każdy z nich posiada szczegółowy opis dotyczący składu i działania. Zastosowanie się do zaleceń producenta pozwoli korzystać z produktu o działaniu dostosowanym do potrzeb i stylu życia, a także osiągnąć zamierzone efekty. Szeroką gamę produktów, które pomogą w redukcji wagi znaleźć można na przykład w internetowym sklepie GymBeam.


GymBeam to jedna z najszybciej rozwijających się marek fitness w regionie CEE i najszybciej rozwijający się e-sklep w segmencie odżywek dla sportowców w regionie CEE. Jest obecny na 15 rynkach m.in.: na Słowacji, w Czechach, Rumunii, Chorwacji, Bułgarii, Ukrainie, Słowenii, Niemczech, we Włoszech i na Węgrzech. W ofercie posiada suplementy diety dla sportowców, zdrową żywność oraz odzież sportową i sprzęt do ćwiczeń. Jest właścicielem marek: GymBeam, Strix, VanaVita, BeastPink, XBEAM. Jest także dystrybutorem ponad 120 marek i ponad 5000 produktów. Marka została założona przez Dalibora Cicmana w 2014 roku na Słowacji.