Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat – podaruj uśmiech dzieciom z domów dziecka

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat – podaruj uśmiech dzieciom z domów dziecka
28 maja 2021 Redakcja

Świat widziany oczami dziecka wygląda inaczej. Świat dorosłych bywa często niezrozumiały. Z drugiej zaś strony jest bardzo ekscytujący i emocjonujący. Dzieci to dobrzy obserwatorzy. Lubią dużo pytać, a ich ciekawość jest szczera i naturalna. Nazywają rzeczy po imieniu i przedstawiają świat takim, jakim go rzeczywiście widzą. Nie oceniają. Nie krytykują. Często zadają bardzo trudne pytania i oczekują od nas odpowiedzi lub wyjaśnienia.

A co jeśli z perspektywy psa świat wygląda podobnie? Czy psie postrzeganie rzeczywistości jest tak dalekie od naszego? Czy również psy na co dzień mierzą się z trudami życia i szukają odpowiedzi? W tej mierze mają dużo wspólnego z dziećmi. Naukowo udowodniono, że psy, podobnie jak ludzie, mają osobowość i uczucia. Próbują się z nami komunikować za pomocą oczu, ułożenia szczęki czy machania ogonem.

Może przez chwilę warto zastanowić się nad tym, jak wygląda świat z perspektywy psa. Pies może być dobrym partnerem dla dziecka w poznawaniu świata.

O tym, że psy mają uczucia przypomina nam szczeniak o imieniu Hektor, bohater książki „Hektor, psia opowieść”, autorstwa Renaty Kamińskiej. Szuka on szczęścia – w zestawieniu z szarą rzeczywistością drugiej wojny światowej. Fabuła przełamuje też tabu trudnych tematów w literaturze dziecięcej. To historia, która dowodzi, że nadzieja nigdy nie umiera, a na każdego czeka szczęście.

Hektor jest pełnym energii i ciekawych obserwacji psem. Dzieci mogą się z nim łatwo utożsamić, a on sam może im pomóc spojrzeć z innej perspektywy na to, co wydaje się trudne lub nie do pokonania.

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. Dlatego Renata Kamińska wraz z kilkoma innymi autorami m.in. Markiem Marcinowskim, Dorotą Żywko, ekipą Wydawnictwa Fenek Publishing oraz Dorotą Zdziech, recenzentką książek dla dzieci z Bajubajka – postanowili podarować uśmiech dzieciom z domów dziecka.

A Ty możesz im w tym pomóc. Jak? Wejdź na stronę księgarni Bajubajka: www.bajubajka.pl, tam wybierz kategorię Podaruj Uśmiech. Wybierz i kup książkę, którą chcesz podarować dzieciom z domów dziecka. Książka zostanie wysłana do jednego z biorących udział w akcji domu dziecka.
Jeśli współpracujesz z jakimś domem dziecka lub znasz miejsce, gdzie książki sprawią dzieciom radość to możesz też podać adres. Przyłączcie się do akcji ? Każda osoba kupująca dla domu dziecka bierze udział w losowaniu. 1.06 poznamy zwycięzcę, który będzie mógł wybrać książkę z tej kategorii.