Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

Miesięcznik „LEGO EXPLORER” – kształtowanie umysłów ciekawych świata-Premiera: 17.07.202

Miesięcznik „LEGO EXPLORER” – kształtowanie umysłów ciekawych świata-Premiera: 17.07.202
17 lipca 2020 Redakcja DZIECI

Rozbudza wyobraźnię i ciekawość świata, inspiruje do uwolnienia swojej kreatywności i do nauki poprzez twórczą zabawę. Miesięcznik „LEGO EXPLORER” to zupełnie nowy i niepowtarzalny produkt, którego oryginalna koncepcja jest oparta na współpracy Egmont Publishing i firmy LEGO. Pierwszy numer ukaże się 17 lipca 2020 roku.  Czasopismo, którego wydawcą jest Egmont Polska, poza kioskami i salonami prasowymi, będzie dostępne w sprzedaży również na www.egmont.pl

Czasopismo przeznaczone jest dla dzieci w wieku 6-10 lat i łączy zabawy najbardziej znanymi klockami na świecie z edukacją STEM. W piśmie dzieci znajdą mnóstwo pomysłów na wykorzystanie swoich klocków Lego. Nie zabraknie też porad i informacji od prawdziwych projektantów i ekspertów Lego. Podpowiedzą oni, jak używać klocków w niekonwencjonalny sposób i jak zostać jeszcze lepszym budowniczym.

Jest to magazyn, który inspiruje dzieci do rozwijania kompetencji STEM, wykorzystując w tym celu zabawę uwielbianymi przez dzieci klockami LEGO. STEM to zestaw kluczowych kompetencji niezbędnych dla dzieci dorastających we współczesnym świecie. „LEGO EXLORER”

zachęca dzieci do twórczego myślenia i rozwijania swoich umiejętności w różnych obszarach wiedzy – podkreśla Artur Skura, redaktor prowadzący magazynu „LEGO EXPLORER” Dodatkowo, do każdego egzemplarza czasopisma dołączony jest wyjątkowy zestaw klocków LEGO, z który można zbudować więcej niż jedną zabawkę. – dodaje redaktor.

Z magazynem „LEGO EXPLORER” dzieci będą poznawać i badać fascynujące fakty ze świata nauki, techniki, inżynierii, sztuki i matematyki. Każdy numer będzie miał też temat przewodni.

Tematem pierwszego numeru „LEGO EXPLORER” są niesamowite maszyny. Czytelnicy sprawdzą, co potrafi robot i będą mieli okazję zaprojektować swojego. Dowiedzą się jak budować lepsze roboty, stworzą tajny kod Lego i przeprowadzą eksperyment w Lego Labie. Poznają historię komputerów, robotów i sztucznej inteligencji. Na łamach „LEGO EXPLORER” znajdą też rubrykę, w której prezentowane będą fantastyczne projekty i pomysły innych czytelników. Gratką dla fanów klocków LEGO będzie konkurs, w którym można wygrać roboty LEGO® Boost. Do pierwszego numeru miesięcznika dołączony będzie prezent, 46-elementowy robot LEGO®.

„LEGO EXPLORER” to zupełnie nowy magazyn, który ma na celu rozwijanie w młodych czytelnikach ciekawości świata i kreatywności. Łączy ze sobą dwa światy – prawdziwy i świat Lego. To solidna dawka zabawy z wykorzystaniem ulubionych klocków oraz edukacja łącząca takie dziedziny jak nauka, technologia, inżynieria, sztuka i matematyka, czyli metodologia STEM. Pismo „LEGO EXPLORER” pomaga wykorzystać naturalne predyspozycje dziecka do zdobywania wiedzy oraz do nauki poprzez działanie. Poprzez połączenie ze sobą zabawy z zagadnieniami z różnych dziedzin, dziecko ma szansę zrozumieć wiele zależności, których nie jest w stanie przyswoić podczas szkolnych lekcji fizyki czy matematyki.

Wprowadzenie magazynu wsparte jest kampanią telewizyjną i online oraz komunikacją w prasie, mediach społecznościowych i mediach własnych Egmontu.

Redaktor prowadzący: Artur Skura

Product manager: Magdalena Mieziencew

Częstotliwość: miesięcznik

Liczba stron: 32 strony

Format: 208 xz278 mm

ISSN: 2719-3713

Cena: 12,99

Prezent: robot LEGO

Grupa docelowa: 6-10 lat

 

SAMPLER PISMA: https://tiny.pl/7d3bm

ANIMACJA: https://www.youtube.com/watch?v=rUAIlGG5ejQ

SPOT: https://www.youtube.com/watch?v=NXDxek7YuLA