Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

Nowy ebook dla dzieci „Czyje są te śmieci?”.

Nowy ebook dla dzieci „Czyje są te śmieci?”.
22 kwietnia 2024 Redakcja

Fundacja Zaczytani.org wraz z firmą Stena Recycling przygotowały materiał, który ma na celu budowanie świadomości dzieci w wieku wczesnoszkolnym, dlaczego warto myśleć o odpadach. Ebook, zatytułowany „Czyje są te śmieci?”, wraz z materiałami do bajkoterapii, przeznaczony jest dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej i stanowi atrakcyjne narzędzie do nauki poprzez zabawę.

Gospodarka obiegu zamkniętego oraz recykling to dziedziny coraz bardziej istotne w kontekście troski o naszą planetę. Dlatego też Fundacja Zaczytani.org, we współpracy z firmą Stena Recycling, stworzyłaebook, który stanowi narzędzie zarówno do ekologicznej edukacji, jak i bajkoterapii. Nie jest to jednak kolejny materiał, który mówi o tym jak segregować odpady. Zamiast tego tłumaczy, dlaczego na odpady- nie śmieci – należy patrzeć jak na cenne surowce.

Bajkoterapia dla dzieci to niezwykle skuteczna metoda, która wykorzystuje moc opowieści do leczenia i wsparcia rozwoju emocjonalnego najmłodszych. Stwarza bezpieczne i przyjemne środowisko, w którym dzieci mogą rozwijać się i zdobywać nowe umiejętności, a jednocześnie przyswajać wartościowe życiowe lekcje.

„Czyje to śmieci?” to opowieść o zwierzętach, które podczas zabawy wykorzystują dostępne w lesie elementy przyrody. Dzięki tej historii dzieci przyswoją zasady gospodarki obiegu zamkniętego, a także zrozumieją, że nie ma czegoś takiego jak „zwykłe śmieci” – są to surowce, które mogą być wykorzystane ponownie.

Zawiera również materiały do bajkoterapii: scenariusz lekcji z propozycją rozmów o temacie bajki, zabawy ruchowe kształtujące dobre postawy oraz materiał ekspercki, wspierający opiekuna w zgłębieniu tematu poruszanego w tej pozycji. Dzieci będą miały okazję nie tylko czytać opowieści, ale następnie aktywnie uczestniczyć w różnorodnych zadaniach, które pozwolą rozpocząć rozmowę na temat poruszany w historii oraz poprzez zabawę wzmocnią przekaz lektury. Dodatkowo ebook zawiera specjalnie przygotowany materiał edukacyjny dla nauczycieli, który pozwoli im wykorzystać bajkę w ramach zajęć szkolnych. Książka dostępna jest zarówno jako ebook, jak i audiobook.

„Gospodarka o obiegu zamkniętym jest oparta na kole. W takim modelu korzystamy z zasobów, ale ich nie zużywamy. Funkcjonujemy zgodnie z podejściem „weź/́kup, użyj, powtórz”.

W idealnej koncepcji niema tu pojęcia końca życia produktu, a odpady nie funkcjonują̨
. Po pierwsze, dlatego, że dbamy o rzeczy/ produkty, które mamy – naprawiając je lub regenerując. Po drugie, ponieważ̇ wprowadzamy pojęcie surowców wtórnych – materiałów (odpadów), które po przetworzeniu mogą̨ wrócić́ do gospodarki jako elementy innych produktów” mówi Aleksandra Surdykowska, Marketing i PR Manager ze Stena Recycling. „Czyje to śmieci?” to doskonały sposób na to, aby już od najmłodszych lat kształtować proekologiczne postawy i zachęcać dzieci do podejmowania aktywnych działań na rzecz ochrony środowiska. Dzięki tej innowacyjnej metodzie nauki, edukacja staje się nie tylko przyjemna, ale również skuteczna i wartościowa.

Dodatkowo, bajka została nagrana w formie audio, a swoich głosów udzielili pracownicy Stena Recycling.

STENA RECYCLING Sp. z o.o.
ul. Grójecka 208
02 – 390 Warszawa
Tel.:+48 698 000 555
poland@stenarecycling.com
www.stenarecycling.pl

Premiera ebooka „Czyje są te śmieci?” odbyła się 11 kwietnia. Obecne na wydarzeniu dzieci dostałyplecaczki uszyte w ramach upcyclingu dezaktualizowanych kamizelek odblaskowych Stena Recycling.

Bajka dostępna jest za darmo pod adresem: Czyje są to śmieci | Bajka Zaczytani.org
Nie przegap tej okazji, aby w fascynujący sposób wprowadzić swoje dziecko w świat ekologii i recyklingu.