Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

Kozie mleko następne – tak naturalne, jak to tylko możliwe

Kozie mleko następne – tak naturalne, jak to tylko możliwe
10 lutego 2023 Redakcja

Kozie mleko z miesiąca na miesiąc zdobywa coraz większą popularność. Jeszcze niedawno podawanie koziego mleka następnego dla niemowląt nie było powszechne. Dziś mleko krowie nadal jest na pierwszym miejscu w rankingu, ale warto pamiętać, że alternatywnym wyborem może być kozie mleko następne.

Dlaczego kozie mleko? Posłużę się krótką, acz ciekawą historią na temat tych sympatycznych istot. Otóż kozy były pierwszymi udomowionymi zwierzętami, o czym mało kto mówi. Już od 10 tys. lat mleko kozie jest spożywane na całym świecie, a z każdym rokiem zdobywa kolejnych fanów. W Polsce uplasowało się na drugim miejscu pod względem rodzaju spożywanego mleka.

Mleko następne – mleko kozie

Przede wszystkim, jakkolwiek dobre i bezpieczne byłoby mleko następne, to niezaprzeczalnie najlepszym i najzdrowszym sposobem żywienia niemowląt jest mleko matki. Dopiero w sytuacji, kiedy matka nie ma pokarmu lub z jakichś powodów nie chce już lub nie może karmić piersią po 6 m.ż. dziecka (np. rozpoczęcie pracy), wtedy należy podjąć decyzję o wyborze mleka następnego.

Naturalne mleko to mleko mamy. Decydując się na zmianę w sposobie żywienia niemowląt, mama będzie poszukiwać najlepszej alternatywy pokarmu dla swojego maluszka. Tu kluczową kwestią jest odpowiedni oraz w miarę możliwości najbardziej naturalny i prosty skład. W przypadku koziego mleka następnego, wysoka jakość składników odżywczych to priorytet. Jest to podstawa do stworzenia bezpiecznej mieszanki dla dzieci powyżej 6 m.ż.

Poprzez uproszczony proces produkcji i zawartość naturalnego tłuszczu mlecznego, skład koziego mleka następnego jest czysty i przetworzony, tak nisko jak to tylko możliwe. Nie ma potrzeby dodawania do niego dodatkowych substancji, jak na przykład syrop glukozowy, maltodekstryna czy olej palmowy, które uznawane są za najbardziej kontrowersyjne.

Które mleko następne wybrać?

Na powyższe pytanie odpowiedzi szuka prawdopodobnie większość mam – spokojnie, nie jesteś jedyną. 🙂 Jeśli chcesz podarować dziecku produkt przyjazny naturze, to warto zastanowić się nad kozim mlekiem następnym. Licznie wykonane badania kliniczne nad kozim mlekiem następnym wykonane przez producenta Capricare 2 i 3  które potwierdzają, że produkt ten ze względu na swoje wyjątkowe właściwości, jest świetnym wyborem dla małych brzuszków.

Kozie mleko następne jest godne zaufania, ponieważ poza podstawowymi wartościami dostosowanymi pod ogólne wytyczne żywieniowe, posiada wysoką jakość i możliwie najprostszy skład, które są mocnymi argumentami, przemawiającymi do świadomych rodziców.

Jeśli ten produkt Cię zainteresował kliknij tutaj i zamów bezpłatne próbki Capricare 2.
Pamiętaj, że karmienie piersią jest najlepszym sposobem żywienia niemowląt, a każdą zmianę należy skonsultować z lekarzem.

 

http://www.capricare.pl/

Artykuł sponsorowany – współpraca reklamowa.