Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

Novakid zaprasza dzieci na darmową, halloweenową lekcję języka angielskiego i wieczór filmowy

Novakid zaprasza dzieci na darmową, halloweenową lekcję języka angielskiego i wieczór filmowy
26 października 2023 Redakcja DZIECI

Platforma online do nauki angielskiego – Novakid – zaprasza dzieci w wieku 8-12 lat do udziału w specjalnej, halloweenowej lekcji języka angielskiego. Bezpłatne zajęcia odbędą się na żywo za pośrednictwem kanału na YouTube w dniu 31 października o godzinie 17:00. Mali uczniowie będą mogli obserwować strrraszne eksperymenty oraz własnoręcznie wykonać halloweenowe dekoracje, jednocześnie “zanurzając się” w języku angielskim pod okiem certyfikowanego nauczyciela. Po zajęciach Novakid zachęca do “szlifowania” angielskiego podczas rodzinnego, mrożącego krew w żyłach seansu filmowego.

Efektywna nauka języka angielskiego wiąże się z zanurzeniem w kulturze krajów anglosaskich i zapoznaniem się z ich tradycjami. Wiele z tych symboli i zwyczajów stało się popularnych na całym świecie. Nie inaczej jest z Halloween, czyli wigilią Wszystkich Świętych. 31 października rodziny we wszystkich zakątkach globu ozdabiają swoje domy typowymi dla tego dnia dekoracjami: wydrążonymi dyniami, sztucznymi pajęczynami, prześcieradłami imitującymi duchy, a także przerażającymi i jednocześnie uroczymi potworkami i straszydłami.

Z tej okazji platforma Novakid przygotowała dla dzieci halloweenową niespodziankę. Już 31 października certyfikowana lektorka języka angielskiego, Dayna, wcieli się w rolę czarodziejki i będzie przeprowadzać eksperymenty na żywo, podczas których wyjaśni i zademonstruje, jak wykonać dekoracje na Halloween w domu. Ponadto podczas lekcji dzieci zaprzyjaźnią się ze strrrasznymi “stworkami”, m.in. z duchem na patyku i głodnym wampirem, poznają też tajną recepturę eliksiru czarownicy! Dzięki temu najmłodsi będą mogli poczuć atmosferę Haloween, a następnie własnoręcznie wykonać świąteczne dekoracje. Dla rodziców jest to okazja do zaangażowania dzieci w ciekawą aktywność, a także zapoznania się ze specyfiką metodologii nauki angielskiego stosowanej przez Novakid – immersją językową, metodą TPR i grywalizacją.

Aby uczestniczyć w zajęciach, nie są potrzebne żadne dodatkowe materiały. Po lekcji będzie możliwość ponownego obejrzenia eksperymentów i samodzielnego ich wykonania. Link do transmisji halloweenowych zajęć z języka angielskiego: https://youtu.be/GdAXu8BOArY

Po ekscytującej lekcji warto jeszcze bardziej “podkręcić” dawkę halloweenowych emocji i zaplanować strrrasznie ciekawy, rodzinny wieczór filmowy. Oglądanie filmów w oryginalnej wersji językowej jest doskonałym sposobem na naukę języka bez większego wysiłku. Eksperci szkoły języka angielskiego Novakid wytypowali kilka ekscytujących filmowych propozycji na Halloween, idealnych do oglądania na kanapie w domu w wieczór 31 października, oczywiście z przekąskami zebranymi “z łupu” „cukierek albo psikus”.

Halloweenowe zaklęcia Blippiego, Netflix

Szykując się na najstraszniejsze Halloween, Bippi, główna bohaterka, wyrusza ze swoją księgą zaklęć w poszukiwaniu słodyczy, dyń i upiornych dekoracji wszelkiej maści. Prosty język Blippi jest idealny dla najmłodszych, którzy dopiero zaczynają przygodę z językiem angielskim.

Miki i opowieść o dwóch wiedźmach, Disney+

Podczas Halloween Miki opowiada historię o dwóch przyszłych wiedźmach (Minnie i Daisy), które pragną ukończyć Akademię Wiedźm w Koszmarnie Szczęśliwych Wzgórzach. Dziewczyny przekonują się, że tylko współpraca pomoże im pokonać niesfornego ducha i stać się prawdziwymi wiedźmami.

Hokus Pokus 2, Disney+

Złe wiedźmy Sanderson powracają do życia, aby szukać zemsty i siać spustoszenie w Salem. Kontynuacja kultowego hollywoodzkiego hitu z 1993 roku – podoba się nawet dorosłym!
Halloween to idealna okazja do przekonania się, że w rodzinnym gronie nawet groźne eksperymenty i mrożące krew w żyłach sceny nam niestraszne!


O Novakid
Platforma Novakid została założona w 2017 roku w Kalifornii w USA. Tworzy ją międzynarodowa społeczność młodych uczniów, chcących poszerzyć znajomość języka angielskiego. Celem Novakid jest zapewnienie dzieciom bezpiecznego miejsca do rzeczywistej praktyki języka angielskiego w towarzystwie rówieśników i nauczycieli z całego świata. Obecnie za pośrednictwem tej interaktywnej platformy internetowej ponad 2000 doświadczonych i wykwalifikowanych lektorów prowadzi lekcje języka angielskiego dla dzieci. Do tej pory zostało przeprowadzonych ponad 12 milionów lekcji dla ponad 500 000 uczniów. Metoda nauki Novakid opiera się na pełnej immersji językowej połączonej z grami edukacyjnymi i reprezentuje nową generację nauki online. Misją Novakid jest wsparcie dzieci w dążeniu do osiągnięcia lepszej przyszłości dzięki budowaniu trwałych relacji ponad granicami i kulturami.