Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

Przygody Tobiego, kotka psotliwego 

Przygody Tobiego, kotka psotliwego 
14 października 2020 Redakcja

Przygody Tobiego, kotka psotliwego to pięknie wydana książka dla dzieci w wieku 6+ z kolorowymi ilustracjami. Kotek psotek, za pomocą zabawnych rymowanek, zachęca dzieci do zdrowego odżywiania i opowiada o swoich kocich perypetiach. Ale to nie wszystko! Aby zastosować poznaną wiedzę w praktyce w książce znalazło się, aż 20 przepisów na zamienniki tradycyjnych i niezdrowych słodyczy, słonych przekąsek czy fast-foodów! Dzięki nim możesz stworzyć wraz z dzieckiem lekkie alternatywy batonów, ciastek, lodów, chipsów, orzeszków, paluszków, burgerów, tortilli, pizzy (…) i cieszyć się ich znakomitym smakiem. To prawdziwy raj dla podniebienia!

Dlaczego warto mieć tę książkę?

TEMATYKA

Książka ma na celu wyjaśnić najmłodszym znaczenie zdrowego odżywiania i pomóc im kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe. Niestety problem nadwagi i otyłości wśród dzieci i młodzieży w naszym kraju stale narasta. Obecnie dotyczy on już około 10% małych dzieci (1-3 lata), 30% dzieci w wieku wczesnoszkolnym i niemal 22% młodzieży do 15 roku życia. Dbając o profilaktykę zdrowia możemy zatrzymać tę niekorzystną tendencję!

ROZWIJANIE KOMPETENCJI DZIECKA

Wykorzystując przepisy zawarte w książce zadbasz nie tylko o zdrowie swojego dziecka, ale także rozwiniesz jego kompetencje! Zachęcając dziecko do wspólnego przygotowywania posiłków oswajasz je z jedzeniem oraz uczysz odpowiedzialności, samodzielności, logicznego myślenia oraz kreatywności. Ponadto, dziecko nabywa umiejętności współpracy i działania w grupie. Wspólne gotowanie pozwala wzmocnić Waszą więź, daje dziecku odczuć satysfakcję, a co więcej rozwija motorykę. To doskonały sposób na poprawę jego nawyków żywieniowych!

PRZEKAZ

W książce zastosowano rymowane i rytmiczne wierszyki, dzięki którym dziecko bez trudu zapamięta i przyswoi nowe treści! Ponadto, wykorzystano w niej wysoce czytelną, schludną i dokładną czcionkę, stworzoną specjalnie z myślą o dzieciach, która ułatwia czytanie!

Marzena Żurek

Doradca i edukator żywieniowy, pedagog, specjalista ds. psychodietetyki, dyplomowany coach zdrowia i żywienia, promotorka zdrowego stylu życia. Autorka książki dla dzieci „Żywieniowe przygody Tobiego, kotka psotliwego”, w której za pomocą zabawnych rymowanek i smakowitych przepisów, zachęca je do zdrowego odżywiania i wspólnego przygotowywania posiłków razem z rodzicami (www.przygodytobiego.pl).

http://www.przygodytobiego.pl/