Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

Nowości gotowe do schrupania – odkryj smakowite chrupeczki BoboVita Bio, idealne wsparcie w nauce gryzienia

Nowości gotowe do schrupania – odkryj smakowite chrupeczki BoboVita Bio, idealne wsparcie w nauce gryzienia
14 października 2020 Redakcja

Jeśli maluch zna już smak i konsystencję warzyw, owoców, zbóż, a także próbował posiłków z mięsem i rybką, oznacza to, że przed nim kolejny ekscytujący etap rozszerzania diety. Zdobyte w ostatnich miesiącach umiejętności jedzenia gładkich przecierów i takich z grudkami pozwalają mu na rozpoczęcie nauki gryzienia! Z myślą o nowych wyzwaniach i rozwijaniu u dziecka zdolności jedzenia produktów o różnych strukturach BoboVita wprowadziła wyjątkowo smakowite nowości. Poznaj chrupeczki BoboVita Bio o różnorodnych kształtach dopasowanych do małej rączki, które pomogą w nauce gryzienia wszędzie tam, gdzie tylko będziecie mieli na to ochotę!

W drugim półroczu życia maluch wciąż każdego dnia delektuje się mlekiem mamy lub karmiony jest mlekiem modyfikowanym. To również czas, kiedy odkrywanie przez niego nowych smaków, zapachów i konsystencji posiłków rozpoczęło się na dobre. Niemowlę spróbowało już z pewnością i polubiło dania w formie gładkich przecierów, musów, a także te z grudkami i nieco większymi kawałkami. Opanowanie nowych umiejętności jedzenia i pojawiające się pierwsze ząbki pozwalają na kontynuację przygody z rozszerzaniem diety. Nadszedł odpowiedni moment na kolejny krok – rozpoczęcie nauki gryzienia.

Chrupanie dostosowane do potrzeb najmłodszych

Sięgając po pierwsze produkty do gryzienia dla malucha, warto mieć na uwadze jego wyjątkowe potrzeby. Organizm dziecka wciąż się rozwija i jest bardzo wrażliwy na wpływ czynników pochodzących ze środowiska zewnętrznego – dotyczy to również składników pożywienia. Właśnie dlatego wybór produktów dla malucha nie powinien być kwestią przypadku czy kolorowej etykiety. Wsparciem w komponowaniu jadłospisu najmłodszych jest żywność stworzona z myślą o nich – ze wskazaniem wieku na opakowaniu. Widoczne oznaczenie, np. po 7. czy 10. miesiącu życia, wskazuje rodzicom, że zarówno receptura, oparta na bezpiecznych składnikach odpowiedniej jakości, jak również konsystencja produktu uwzględniają wymagania żywieniowe maluchów na różnych etapach rozwoju.

Wybór bezpiecznych i smacznych produktów, które będą wspierać malucha w nauce gryzienia, może być dla rodziców niełatwym zadaniem. Właśnie dlatego z myślą o najmłodszych, stojących przed wyzwaniem akceptacji posiłków o nowej strukturze, powstały chrupeczki BoboVita Bio. Pyszne nowości to 4 smakowite propozycje ze składnikami odpowiedniej jakości – dopasowane do potrzeb niemowląt już po 7. miesiącu życia. Nie zawierają dodatku cukru*, a zgodnie z przepisami prawa także konserwantów, barwników i wzmacniaczy smaku. Chrupeczki BoboVita Bio poza tym, że są smaczne i w pełni bezpieczne dla maluchów, spełniają wymagania rolnictwa ekologicznego. Oznacza to, że zawarte w nich zboża, warzywa, w tym warzywa strączkowe, oraz owoce są starannie wyselekcjonowane i pochodzą w 100% z certyfikowanych ekologicznych upraw, prowadzonych z najwyższą dbałością o środowisko naturalne. Chrupiące nowości o zabawnych kształtach, takich jak krążki czy gwiazdeczki, dopasowane są do małych rączek, dlatego stanowią idealne wsparcie w nauce gryzienia zarówno w domu, jak i poza nim!Bio nowości idealne do chrupania

„W BoboVita wiemy, że nauka gryzienia to ważny etap rozszerzania diety malucha. Aby zaspokajać potrzeby żywieniowe najmłodszych i wspierać zdobywanie przez nich nowych umiejętności, wzbogaciliśmy naszą ofertę produktów Bio o nowość – chrupeczki BoboVita Bio. To smakowite i gotowe do schrupania propozycje, których receptury oparte są wyłącznie o bezpieczne składniki odpowiedniej jakości. Wspierają naukę gryzienia u niemowląt już po 7. miesiącu życia, a ich wielkość i kształt idealnie pasują do małej rączki – tak, aby maluch mógł je samodzielnie chwycić i cieszyć się ich smakiem zarówno w domu, jak i podczas spaceru czy w podróży. Są pyszne, dopasowane do wymagań najmłodszych i stanowią dobry wybór dla rodziców, którzy poszukują dla swoich dzieci produktów ekologicznych, powstałych z myślą o dobru planety – różnorodności biologicznej, kondycji gleby i źródłach wody” – tłumaczy Aleksandra Rytel, kierownik ds. zarządzania marką BoboVita.