Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

Wieczór pełen pasji i nauki

Wieczór pełen pasji i nauki
20 maja 2022 Redakcja DZIECI

Fundacja Szkolna zabrała wszystkich w podróż po świecie sztuki, pasji oraz innowacji. Do poszczególnych stoisk ustawiały się kolejki chętnych.

W sobotę 14 maja w Warszawie odbyła się XVIII już edycja Nocy Muzeów. Kolejny raz stolica zamieniła się w centrum sztuki. Zwiedzających zaprosiły do siebie łącznie 202 placówki, a wśród nich, już po raz drugi, Fundacja Szkolna.

Po przywitaniu z Panem Żyrafą – symbolizującą język empatii i szacunku maskotką szkoły podstawowej – zwiedzający rozpoczęli wędrówkę po świecie sztuki, pasji oraz innowacji. Swoje prace zaprezentowali uczniowie Fundacji Szkolnej oraz artystka Agnieszka Twardowska-Róg, która poprowadziła także warsztaty artystyczne, owocem których były między innymi w kreatywny sposób ozdobione torby i obrazki powstałe przy użyciu farby graficznej. W innej z sal goście mogli spróbować trudnej sztuki kaligrafii chińskiej, w kolejnych zobaczyć, jakie cuda kryją się pod mikroskopem, odkryć magię eksperymentów, stworzyć tradycyjną ukraińską lalkę, tzw. motankę, a ponadto obejrzeć festiwal filmów poklatkowych autorstwa uczniów będących w edukacji domowej.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się również strefa Liceum Fundacji Szkolnej, w której królowała robotyka i druk 3D. To właśnie tutaj uczestnicy wydarzenia wysłuchali specjalnej prelekcji poświęconej możliwościom, jakie oferuje nam technologia druku 3D. Dzieci samodzielnie projektowały i drukowały różne ciekawe modele.

Noc Muzeów Fundacji Szkolnej odwiedziło łącznie ponad 250 osób