Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

Zozi-ważne sprawy- płyta z muzyką dla dzieci

Zozi-ważne sprawy- płyta z muzyką dla dzieci
18 lutego 2020 Redakcja DZIECI

ZoZi to fikcyjna postać, która zrodziła się w wyobraźni małżeństwa:
Weroniki Korthals-Tartas i Łukasza Tartasa oraz ich córki Zosi. Sympatyczna buzia rysunkowej postaci ZoZi uśmiecha się z okładki najnowszej płyty pt. „Ważne sprawy”.

Na wesoło czy wzruszająco, energicznie, nostalgicznie, ale zawsze prawdziwie śpiewa o wdzięczności, rodzinie, ekologii, bezpieczeństwie, cyberprzestrzeni, a nawet
o niepodległości.

Piosenka „Co to jest niepodległość” jest śpiewana w przedszkolach i szkołach w Polsce oraz przez środowiska polonijne za granicą (m.in. Litwa, Niemcy, Włochy, Kanada).

Płyta opatrzona jest książeczką z tekstami i akordami oraz przepięknymi ilustracjami Mileny Koleśniak-Daniel.

Dzięki załączonym podkładom dzieci mają możliwość wykonywania utworów podczas lekcji, rozmaitych szkolnych wydarzeń, uroczystości czy konkursów. „Ważne sprawy” trafiły już do wielu odbiorców, czego dowodzi obecność ZoZi na szczycie muzycznych bestsellerów w kategorii Muzyka dla Dzieci.

„Wszystko zaczęło się od udziału naszej córki Zosi w  szkolnym konkursie piosenki ekologicznej. Po nieudanych poszukiwaniach repertuaru w Internecie, zaproponowałam mężowi: to może sami napiszemy piosenkę? Łukasz, zasiadł do tworzenia tekstu, ja przy pianinie ułożyłam muzykę, a Mirosław Hałenda, z którym regularnie współpracuję przy swoich działaniach muzycznych przygotował aranżację. Tak oto powstała nasza pierwsza dziecięca piosenka „Świat w naszych rękach”.

Niedługo potem miał się odbyć kolejny konkurs, tym razem z piosenkami patriotycznymi. Jako, że byliśmy świeżo po lekturze książki „Czy wojna jest dla dziewczyn?” i widzieliśmy jak bardzo poruszyła Zosię ta historia, dlatego napisaliśmy utwór pod tym samym tytułem. Piosenka przedstawia historię Elki Łaniewskiej – 9 letniej harcerki, uczestniczki powstania warszawskiego.

Przez pewien czas piosenki leżały w szufladzie, aż w końcu zdecydowaliśmy się nimi podzielić ze światem. Mając świadomość ich wartości wychowawczej i edukacyjnej, pomyśleliśmy, że mogłyby służyć innym dzieciom w szkołach,  przedszkolach, podczas koncertów czy konkursów.

Nagrania miały miejsce w Swarzewie, gdzie studio ma mój brat,  Tadeusz Korthals. Zosia w rodzinnej atmosferze rejestrowała swoje partie wokalne, po czym biegała do swoich kuzynek, żeby się z nimi pobawić. Cały proces trwał dwa lata, spokojnie, naturalnie,
bez żadnej presji. Zwieńczeniem naszych działań jest płyta „Ważne sprawy”, którą postanowiliśmy wydać pod szyldem ZoZi, rysunkowej postaci, której Zosia użycza głosu.”

https://www.youtube.com/ZoZiTV

Tracklista:

 1. Czy wojna jest dla dziewczyn?
 2. Savoir Vivre
 3. Nasza Nauczycielka
 4. Świat realny jest genialny
 5. Co to jest niepodległość?
 6. Każdy jest inny
 7. Podarunki z nieba
 8. Pachnie Świętami
 9. Pytania do Babci i Dziadka
 10. Znaki Wielkanocy
 11. Świat w naszych rękach – eko piosenka
 12. Dziękuję Mamo! Dziękuję Tato!
 13. Bezpieczne wakacje