Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

„Bez liczenia i ważenia” – Zdrow(sz)y styl życia na Twoich zasadach

„Bez liczenia i ważenia” – Zdrow(sz)y styl życia na Twoich zasadach
19 lipca 2021 Redakcja

Nie musisz rezygnować z ulubionych słodyczy i produktów – jedząc to, co lubisz, nadal możesz jeść wystarczająco zdrowo. Nawet delektowanie się ulubionym deserem do kawy, może wyjść Ci na zdrowie, jeśli na co dzień zadbasz o odpowiednią ilość warzyw, owoców i innych wartościowych składników. Można robić to skutecznie #bezliczeniaiważenia!

„Chciałabym, żeby kobiety przestały bać się jedzenia” – to główny cel, który przyświeca autorce książki, dietetyczce Monice Ciesielskiej, znanej również jako Dr Lifestyle, twórczyni słynnych już diet z supermarketów. „Bez liczenia i ważenia” to poradnik oparty na wynikach rzetelnych badań naukowych, który nie służy tylko do biernego czytania. Przygotowany został w formie kursoksiążki, czyli zawiera praktyczne ćwiczenia, które skłaniają do refleksji i analizy własnych zachowań i nawyków żywieniowych, a wszystko po to by przywrócić kobietom żywieniową niezależność.

Emocji się nie je!
Powyższe stwierdzenie to świetne zobrazowanie jak skomplikowana może być relacja z jedzeniem. To właśnie nad nią czytelniczki będą pracować podczas „przerabiania” książki. „Żeby nie zakopywały smutku w stosie czipsów, a połamanych serc nie kleiły czekoladą” – dodaje autorka książki. Dr Lifestyle pomaga znaleźć kompromis pomiędzy obsesyjnym kontrolowaniem jedzenia a trybem „hulaj dusza, piekła nie ma”. Zachęca do próby odżywiania bez konieczności ważenia produktów i jedzenia zgodnie z dietą, bez spowiadania się aplikacji ze wszystkiego, co się zjada. Każdy może zrealizować strategię #bezliczeniaiważenia na swój sposób – w oparciu o samoobserwację, dotychczasowe nawyki żywieniowe i możliwości podyktowane pracą oraz codziennymi obowiązkami.

W książce znalazł się również rozdział autorstwa Oli Budzyńskiej (Pani Swojego Czasu), który odpowiada na pytanie „Jak znaleźć czas na zdrowsze życie”. Mistrzyni planowania przypomina w nim m.in. o najważniejszej zasadzie czyli metodzie małych kroków: od dziś zjedz jedno jabłko dziennie. Tylko tyle? Aż tyle!

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Pełnego Czasu, a jej oficjalna premiera miała miejsce 14 czerwca 2021 r. „Bez liczenia i ważenia” można kupić w wersji papierowej lub elektronicznej na www.sklep.paniswojegoczasu.pl oraz w Przestrzeni Pełnej Czasu w Krakowie. Do pracy z książką zostały przygotowane dedykowane naklejki, można również skorzystać z innych gadżetów ułatwiających planowanie diety tj. Planerów Pełnych Czasu, segregatorów, notatników oraz fantastycznych artykułów piśmienniczych.

Wydawnictwo Pełne Czasu to nowy gracz na rynku – skupia się na wydawaniu pozycji rozwojowo-biznesowych, kierujących swe treści głównie do kobiet. Jego misją jest budowanie siły i poczucia sprawczości kobiet, czyli kontynuacja tego co jest robione w ramach marki Pani Swojego Czasu. Starannie dobrani autorzy i autorki książek, nie tylko są ekspertami w swoich dziedzinach, ale także aktywnie komunikują się ze swoją społecznością i wspierają ją w procesie rozwoju i zmiany. Każda publikacja jest dostępna od razu zarówno w wersji papierowej jak i e-booka. W chwili obecnej książki Wydawnictwa Pełnego Czasu można kupić tylko w sklepie online oraz w Przestrzeni Pełnej Czasu w Krakowie.