Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

Książki z duszą i autorskimi ilustracjami Agnieszki Szyfter dla dzieci już dostępne

Książki z duszą i autorskimi ilustracjami Agnieszki Szyfter dla dzieci już dostępne
19 listopada 2020 Redakcja

Warszawa, 17 listopada 2020 roku – Na polski rynek trafia właśnie seria książeczek przeznaczonych dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (4+) – „Frida i Przyjaciele” oraz dla starszych (7-100 lat) – „Prawdziwe Historie o Miłości” autorstwa Agnieszki Szyfter, malarki i ilustratorki, której prace można było oglądać w wielu galeriach na całym świecie.
„Inspiracją do napisania książek są moje cztery urocze i inteligentne pieski cziłała”, mówi Agnieszka Szyfter. „Ich przygody są impulsem do pisania książek z przesłaniem, które mają nie tylko uczyć, ale dawać do myślenia. Dzielę się z dziećmi swoją pasją i artystyczną wrażliwością. Przenoszę je w bajkowy świat, który intryguje i uczy, ale buduje również wrażliwość i empatię”, konkluduje Szyfter.
Książeczki to nie tylko nietuzinkowe ilustracje i inspirujące opowieści, ale też angażujące zagadki, łamigłówki i kolorowanki. Taka zawartość zapewnia edukację i zabawę dla dzieci.
O swoich pracach Agnieszka Szyfter mówi czasem za Andersenem, że są jak pudełko-niespodzianka – każdy znajdzie w nich coś dla siebie. Najmłodsi zainspirują się ilustracjami i zagadkami, starsi znajdą wewnątrz zadumę i temat do wspólnej rozmowy z młodszymi.
Książki z serii „Frida i Przyjaciele” i „Prawdziwe Historie o Miłości” są już dostępne na rynku w księgarniach internetowych, jak www.ksiazeczkibajeczki.pl, a także w punktach i salonach Empik, Ruch, Inmedio, czy Relay.
Agnieszka (Aggie) Szyfter – bio:
Agnieszka jest dyplomowanym inżynierem (Politechnika Warszawska); studiowała, jako wolny słuchacz na ASP w Warszawie. Kilka lat temu porzuciła pracę w biznesie i poświęciła się swoim wielkim pasjom, takim jak malowanie oraz pisanie książek dla dzieci. Maluje obrazy olejne, akrylowe, zajmuje się grafiką i projektowaniem wnętrz. Od 2007 roku wystawia w Polsce oraz za granicą, m.in. w Wielkiej Brytanii i Chinach. Jej obrazy można było oglądać w Europie, Azji oraz w USA, m.in. w prestiżowej galerii na Manhattanie w towarzystwie prac Salvadora Dalego, Marca Chagalla, Joan Miro, czy Pabla Picassa.
Dodatkowych informacji udziela:
Joanna Leżachowska, kierownik projektu, tel.: +48 728 055 933, e-mail: info@bluebutterflyeditions.eu

Książki właśnie pojawiły się w sklepie smyk.com jako nowość rynkowa są w promocyjnych cenach.