Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

Listopad w Andersenie

Listopad w Andersenie
28 października 2022 Redakcja

EDUKACJA
Wizyta w teatrze to niezwykłe doświadczenie. Spektakle, które proponujemy zawsze dostarczają naszym widzom niezapomnianych wrażeń. Pragniemy, aby to spotkanie teatralne nie zamykało się jedynie na sali widowiskowej, ale wychodziło poza jej ramy za sprawą proponowanych przez nas warsztatów i działań edukacyjnych. Naszym mottem jest formuła „teatru otwartego” jako miejsca dostępnego dla różnych grup wiekowych, ale też dla różnych form sztuki i działań. Mają one na celu przygotowanie widza do świadomego odbioru sztuki teatralnej, zbudowanie płaszczyzny wymiany wiedzy, doświadczeń, refleksji i przeżyć, ale też komunikacji z odbiorcą. Działalność edukacyjna ma być zatem swoistym mostem pomiędzy sceną i widownią.
Warsztaty prowadzą aktorzy i pracownicy działu edukacji Teatru Andersena. Pełna oferta warsztatów i spotkań dla grup zorganizowanych, rodzin, dzieci, młodzieży i dorosłych jest dostępna na stronie: www.teatrandersena.pl/edukacja

OFERTA DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH

AKADEMIA ANDRSENA
Wyjątkowy kurs edukacji teatralnej, podczas którego młodzi adepci poznają specyfikę teatru lalek oraz sprawdzają się w podstawowych zadaniach aktorskich. Warsztaty odbywają się w Państwa placówce lub w naszej siedzibie. Metody pracy są dostosowywane do wieku dzieci. Realizujemy zajęcia dla dzieci przedszkolnych, ze szkół podstawowych i dla młodzieży. Częstotliwość odbywających się spotkań uzależniamy od Państwa preferencji. Warsztaty możemy również zrealizować bezpośrednio przed lub po spektaklu. Jeśli mają Państwo dużą grupę, możemy zorganizować 2 zajęcia jednocześnie.

Tematy spotkań

 • Tajemnice lalek – uczestnicy mają okazję poznać podstawowe rodzaje lalek teatralnych oraz spróbować swoich sił w ich animacji.
 • Warsztaty teatralne – zabawy aktorskie, które pozwalają oswoić się ze sceną i stworzyć etiudy teatralne.
 • Uwolnij swój głos – gry i zabawy podczas których dzieci ćwiczą poprawną dykcję, bawią się głosem rozwijając jego emisję, sprawdzają, jakie brzmienia kryje ich ciało oraz aparat mowy.
 • Ruch sceniczny – ćwiczenia ruchowe, dzieci biorą udział w ćwiczeniach wzmacniających świadomość poruszania się, wchodzenia w różne role,
 • Przedmiot – ćwiczenia z wyobraźni teatralnej, sprawdzamy, czy przedmioty mogą mówić, poruszać się, jak nadać im cechy istot żywych.

Koszt: 250 zł za każdy warsztat / grupa max. 30 osób
Czas trwania: 45 min.

DUŻA AKADEMIA ANDERSENA
Proponujemy warsztaty zorientowane wokół różnych zagadnień teatralnych. Można skorzystać z pełnej oferty warsztatów lub wybrać tylko jedną tematykę. Warsztaty odbywają się w Państwa placówce lub w naszej siedzibie. Metody pracy są dostosowywane do wieku dzieci. Częstotliwość odbywających się spotkań uzależniamy od Państwa preferencji.

Tematy spotkań

 • Warsztaty animacji przedmiotu
 • Warsztaty – maska
 • Warsztaty teatralne
 • Warsztaty improwizacyjne
 • Warsztaty słowa
 • Warsztaty – uwolnij swój głos
 • Warsztaty interpretacyjne

Koszt: 500 zł za warsztat /grupa max. 30 osób

Czas trwania: 90 min.

ZAKULISOWE SPRAWY
Omówienie spektaklu i warsztaty dla grup. Spotkania towarzyszące spektaklom, które stanowią przedłużenie teatralnej rozmowy na temat obejrzanego spektaklu. Uczestnicy nie tylko będą mogli wyrazić swoje wrażenia, ale także wspólnie z nami zastanowić się nad (w zależności od treści danego spektaklu) wyborami głównych bohaterów, znaczeniami, jakie niesie spektakl, wnioskami, jakie można z niego wyciągnąć. Spotkania prowadzone metodą pedagogiki teatru.
Koszt: 250 zł za warsztat / grupa max. 30 osób
Czas trwania: 45 min.

IDZIE LALKARZ ŚWIATEM
Warsztat ma postać lekcji teatralnej, którą otwiera kolaż etiud granych za pomocą pięciu podstawowych form lalkowych (pacynki, marionetki, kukły, stolikówki i jawajki), na specjalnie do tego przygotowanej mini scenie. Po części artystycznej uczestnicy warsztatów zostaną zapoznani przez naszych aktorów z każdą ożywianą wcześniej formą. Pod okiem prowadzących będą mogli również spróbować własnych sił w animacji każdej z form.
Koszt: 400 zł za warsztat / grupa max. 30 osób
Czas trwania: 50 min.

W KOLORACH CIENI / в кольорах тіней
Działanie współprowadzone przez polsko-ukraiński duet aktorski. Pierwsza część spotkania to pokaz z wykorzystaniem techniki teatru cieniowego. Z jednej strony to pokaz artystyczny, zabawa teatrem formy, z drugiej strony to historia, która wzrusza, śmieszy, bawi, zachęca do refleksji. Druga część spotkania to warsztaty z udziałem dzieci. Warsztaty mogą być dedykowane grupom polsko-ukraińskim/ukraińskim/polskim. // Дійство, яке створить польсько-український акторський дует. Перша частина воркшопу – коротка вистава в техніці тіньового театру. З одного боку, це мистецьке шоу, основою якого є театр форми, з іншого боку, це історія, яка зворушує, смішить, вражає та спонукає до роздумів. Друга частина – це майстер-клас для дітей. Воркшопи можуть бути присвячені польсько-українським / українським / польським групам.
Koszt: 400 zł za warsztat / grupa max. 30 osób // Вартість заходу: 400 злотих / група макс. 30 осіб
Czas trwania: 50 min. // Тривалість: 50 хв.

OFERTA DLA RODZIN

RODZINNE PODRÓŻOWANIE
Zapraszamy na warsztaty rodzinne, podczas których będziemy podróżować po świecie teatru. Każde spotkanie to inna wyspa, na której czekać będą na nas różne skarby teatru. Sprawdzimy, co takiego mają nam do opowiedzenia lalki, które od lat zdobywają serca najmłodszych widzów w naszym Teatrze. Każdy warsztat rozpocznie krótka etiuda teatralna w wykonaniu aktorów Teatru Andersena. Następnie każdy z uczestników spotkania będzie mógł wykonać swoją lalkę teatralną.
Spotkania będą odbywać się w każdą trzecią niedzielę miesiąca:
 Wyspa Kukieł | 20 listopada | g. 10:00
Koszt: 20 zł /osoba
Czas trwania: 60 min.

Dostępność
https://teatrandersena.pl/dostepnosc/deklaracja-dostepnosci/