Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

Wyróżnienie w konkursie Książka Roku 2021 Polskiej Sekcji IBBY w kategorii graficznej!

Wyróżnienie w konkursie Książka Roku 2021 Polskiej Sekcji IBBY w kategorii graficznej!
29 grudnia 2021 Redakcja

Z radością informujemy, że książka-cegiełka „O, choroba” autorstwa Bogusia Janiszewskiego i Maksa Skorwidera, wydana przez Wydawnictwo Agora dla dzieci oraz Fundację ISKIERKA otrzymała wyróżnienie w konkursie Książka Roku 2021 Polskiej Sekcji IBBY w kategorii graficznej!

To już kolejne ważne wyróżnienie dla tego charytatywnie stworzonego komiksu – na początku grudnia Wydawnictwo Agora dla dzieci otrzymało za „O, chorobę” nagrodę edytorską Dobre Strony , przyznawaną za najpiękniej wydaną książkę dla młodych czytelników, wręczaną podczas Wrocławskich Targów Dobrych Książek.

„O, choroba” to niezwykła powieść graficzna, która pomaga zrozumieć raka. Pokazuje emocje osób chorych, etapy postepowania choroby i etapy leczenie. A wszystko to w formie fascynującej przygodówki, która rozgrywa się nie tylko na dziecięcym oddziale onkologicznym, lecz także w organizmie nastoletniej bohaterki. W czasach gdy choroby nowotworowe dotykają coraz większą część społeczeństwa książka porusza aktualny temat zachęcając do zmierzenia się z tabu, by umieć rozmawiać o raku i umieć mądrze wspierać osoby chore i ich bliskich.

Komiks kosztuje 35 zł i dostępny jest w dobrych księgarniach stacjonarnych i internetowych (np. Empik czy Kulturalnysklep.pl) a dochód z jej sprzedaży książki przeznaczony jest na pomoc dzieciom z chorobami nowotworowymi i ich rodzinom – podopiecznym Fundacji ISKIERKA.

Partnerem publikacji jest Empik.