Please select a page for the Contact Slideout in Theme Options > Header Options

RUSZA KAMPANIA NA TEMAT KORZYSTANIA Z NOWYCH MEDIÓW I INTERNETU PRZEZ DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM

RUSZA KAMPANIA NA TEMAT KORZYSTANIA Z NOWYCH MEDIÓW I INTERNETU PRZEZ DZIECI W WIEKU PRZEDSZKOLNYM
25 października 2022 Redakcja

25 października 2022 r. rusza kampania społeczna Pierwsze kroki w (cyber)Świecie skierowana do rodziców i opiekunów dzieci w wieku przedszkolnym. Projekt ten, na zlecenie Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom, realizuje Fundacja Poza Schematami.

Kampania ma charakter informacyjno-edukacyjny i służy budowaniu świadomości odbiorców na temat zagrożeń, jakie wiążą się z przebywaniem dzieci w sieci bez kontroli i asysty osób dorosłych. Ambasadorem kampanii został Szymon Majewski, znany dziennikarz i osobowość medialna. W ramach zaplanowanych do końca 2023 roku działań kampanii jest przygotowanie materiałów informacyjnych, poradnika dla rodziców, produkcja materiałów audiowizualnych, prowadzenie strony kampanii, a także aktywności w mediach społecznościowych oraz media relations.

Kampanii towarzyszyć będzie specjalnie przygotowana piosenka do wspólnego śpiewania z dziećmi. Oficjalna strona kampanii pierwszekroki.net zawiera kompendium wiedzy na tematy związane z używaniem przez małe dzieci mediów elektronicznych, dotyczące m.in. dobrych praktyk, konsekwencji oraz sposobów przeciwdziałania zagrożeniom. Strona będzie na bieżąco zasilana ważnymi i interesującymi materiałami dotyczącymi problematyki związanej z przedmiotem kampanii.

Strona zostanie upubliczniona 25.10.2022